Čarodějnický kros

Druhý díl Novojičínské běžecké ligy obstaral Čarodějnický kros. Okruh, po kterém čarodějové a čarodějky létaly,  se nacházel u areálu Skalka v Novém Jičíně.

Ještě před závodem dospělých čarodějů a čarodějek se proletěl mladý potěr v různých věkových kategoriích na různých délkách tras. Bylo působivé sledovat nasazení a odhodlání potěru. Z našich se prosadil Míša Mazáč a Anička Balážová, kteří vyhráli svoje kategorie, Lucie Křížková si odnesla stejně jako hostující Akezák Pepík „Kvita“ Býma stříbro a Romana Balážová vybojovala na těžké trati bronz.

Dospělácká trať – délka okruhu byla na koštěti změřena na 1,5 km. Čarodějky letěly 2 okruhy (3 km), čarodějové 4 okruhy (6km). Start všech byl společný v 11:30 hodin.

Po startu se letí asi 700 metrů dolů, kde následuje prudká pravotočivá zatáčka a začíná ta zajímavější část okruhu, kde to začíná stoupat. Ale to je ještě lehké stoupání, jelikož posledních 100 metrů má parametry běhu do vrchu.

V kategorii dospělých se zúčastnilo z našeho doupěte 5 mužů a 6 žen.
V kategorii mužů doletěl David Hanke na celkovém 5.místě , v kategorii 1, v čase 24:14, Radek Raška na celkovém 6.místě, v kategorii 1, v čase 24:37, David Sobek, v kategorii na 6.místě, v čase 26:42,  Petr Polášek v kategorii na 4. místě, v čase 27:33 a Pepík Kvita, v kategorii na 1.místě v čase 35:58.
V kategorii žen letěla nejrychleji Martina Mazáčová, celkově na 2. místě, v čase 12:43, v kategorii 1, těsně před Danielou Valovou,  celkově na 3.místě, v kategorii 2, v čase 12:43:2, Anička Balážová  v kategorii 3, v čase 12:47, Darina Krausová, v kategorii na 2.místě, v čase 13:21, Katka Polášková, v kategorii na 3.místě, v čase 13:35 a Petra Nováková, v kategorii na 6. místě, v čase 16:20.

Všem, kteří se zúčastnili tohoto sletu patří poděkování a přání spousty nalétaných kilometrů.

DejvH

David Sobek:  Další „milník“ v mé běžecké kariéře, 2 závody ve 2 dnech, i když krátké, o to intenzivnější.
Rozběhl jsem to z první řady a běželo se dobře, z kopce, na dohled stále vedoucí skupince… To se ale s prvním malým stoupáním změnilo a začali mě předbíhat jeden závodník za druhým. Ve druhém kole jsem ztrácel ještě víc a moc to nešlo. Ale ve třetím se to otočilo a najednou to začalo „lepit“. Měl jsem na dohled před sebou Braňu Marcinčáka, na kterého jsem se dotáhl ve stoupání a při výběhu do závěrečného kola jsem do toho šlápl a vydal se udělat si náskok. Na konci klesání – cca 150 – 200 m přede mnou – jsem uviděl Vaška Šimíčka a zkusil jsem to, zda ho doběhnu. Vašek evidentně tuhnul a já ho doběhl ještě zhruba v polovině kola, zavěsil se za něj a trošku vydechl. Otočím se a dohání nás i Braňa. No nic, je potřeba do toho opět šlápnout, jinak budeme bojovat ve třech. Ještě před stoupáním jsem se od Vaška odpoutal a doběhl si osamoceně pro 10. místo celkově.
S výkonem jsem relativně spokojen, vzhledem k druhému zavodu ve 2 dnech (vím, že jsou mezi námi takoví, co to běhají i v jednom dni, ale tak daleko zatím stále nejsem 😁 ).

David Hanke: Premiéra na Čarodějnickém krosu byla fajn, první půlka dolů a po otočení do protisměru pro změnu nahoru. Od druhého kola jsem používal seběh dolů jako čas na vydýchání po předešlém výběhu. Pocitově těžký závod, do těch výběhů to nějak netáhlo. Naštěstí to nebylo tak dlouhé, takže to uteklo vcelku rychle. Velmi pěkná trať, výborná organizace, takže za mě spokojenost.