Změna je život: vítěznou šňůru Kuby Ambrose ukončil v Tiché Tomáš Bátrla

Kvůli zrušeným jarním závodům z důvodu koronavirové pandemie byly letos do Lašské běžecké ligy zařazeny i dva závody Frenštátského běžeckého poháru. Prvním z nich byla Tichavská tůňka, jejíž devátý ročník se konal ve středu 8. července.

Foto: Jiří Harašta

Na start tříkilometrové obrátkové tratě kolem potoka Tichávky se postavilo rekordních 64 běžců. Od začátku toto početné pole vedl náš Jakub Ambros, v patách mu však byl Tomáš Bátrla z Kunína, jenž si na jeho skalp brousil zuby již v Běhu na Červený kámen. Tenkrát však Kuba využil své síly v kopcích a dvacetiletému Bátrlovi v závěrečném stoupání pláchnul. Tentokrát se ale situace obrátila, běžec z Kunína a mj. fotbalista tamního mužstva, využil své rychlosti, Ambrose předběhl a vytvořil si na něj mírný náskok, který do cíle udržel. Jelikož to byl souboj až do konce, byl z toho i vynikající čas. Bátrla časem 9:07 min. zaostal pouhé dvě sekundy za traťovým rekordem Kuby z roku 2012. Ten však i letos zaběhl skvěle, stopky naměřily 9:13 min. Třetí Jan Bartoň z Veřovic se sice zpočátku snažil této dvojice držet, nakonec ale zůstal daleko zpět a do cíle doběhl v čase 9:48 min.

Foto: František Raška

V ženách s přehledem zvítězila Veronika Srníčková z Veřovic (11:12 min.), druhé místo obsadila vítězka kategorie žen od 35 let Helena Kovařčíková z Poličné (11:58 min.), která tentokrát dokázala porazit svou největší soupeřku naší Darinu Krausovou (12:12 min.).

Foto: J. Harašta

Pomyslné stupně vítězů obsadili z běžců AK EZ ještě David Hanke, který vyhrál kategorii mužů 40-49 let (10:11 min.), Petr Navara byl jediným sedmdesátníkem (20:00 min.), a Andrea Linhartová skončila třetí v ženách od 35 let (12:52 min.).

Před závodem dospělých se však na 1,5 km dlouhé trati utkala mládež, kde jsme také měli své zastoupení. V žácích zvítězil Šimon Holub (r. 2007, 5:14 min.) před Michalem Mazáčem (r. 2010, 5:25 min.) a v žačkách vyhrála Agáta Holubová (r. 2009, 5:30 min.).

Foto: F. Raška

Výsledky Tichavská tůňka 2020

Video rodiny Mazáčových

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice