I druhé kolo družstev staršího žactvo se vydařilo

I druhé kolo krajského přeboru družstev staršího žactva bylo pro naše barvy úspěšné, a to i přesto, že obě družstva vzhledem k prázdninovému termínu nastoupila v nízkých počtech. Kluci vybojovali nečekané čtvrté místo a polepšili si tak oproti prvnímu kolu o jeden stupínek, děvčata i přes velké oslabení dokázala s přehledem obhájit pátou příčku z úvodního kola. Umístění nás těší především s ohledem na postup nejlepších pěti družstev MS kraje do A finále soutěže družstev, ve kterém se rozhodne o postupujících na Mistrovství Moravy a Slezska družstev. Definitivní pořadí ale samozřejmě určí až poslední 3. kolo KP družstev MS kraje.

Hoši nastoupili s oběma největšími oporami Šimonem Bartoněm a Danielem Hanzelkou, kteří spolehlivě bodovali ve všech disciplínách, body ale přidali i všichni další kluci, tedy Vojta Raška, Jonáš Krupa a Šimon Veselý, takže výsledkem bylo již zmíněné čtvrté místo a zisk 64 bodů. Z výkonů stojí za zmínku určitě osobní rekord 166 cm Danka Hanzelky ve skoku vysokém výkonem, osobní rekord 38,61 m Šimona Bartoně v hodu oštěpem, osobák Vojty Rašky v běhu na 800 m (2:27,35 min.) a osobák Jonáše Krupy v běhu na 300 m (42,68 s).

U děvčat se tentokrát omluvily dvě velké opory Adéla Tkáčová a Sára Šebestíková, tým i tak ale soutěž zvládl na jedničku. Běžně mají děvčata ve výběru disciplín volnou ruku, tentokrát jsme ale věděli, že pokud chceme uhájit pátou příčku, bude muset být prioritou bodový zisk. Největšími oporami byly podle očekávání Patricie Pešlová, Lenka Vrbancová a Michaela Bělunková, bodovat se ale podařilo téměř všem děvčatům, což bylo velmi důležité. Získat se družstvu podařili 87 bodů, tedy stejně jako v úvodním kole, kdy jsme byli téměř kompletní, a také kýženou pátou příčku.

Kromě toho potěšila i celá řada osobních rekordů: Patricie Pešlová – 100 m překážek 15,10 s a 150 m 19,95 s, Michaela Bělunková – dálka 486 cm, oštěp 31,37 m, 150 m 20,14 s, Barča Sasínová – oštěp 27,31 m a Adéla Popová – 150 m 23,36 s.

Gratulace všem k umístěním a osobním rekordům!!! Zároveň všem děkujeme za reprezentaci klubu! A i tentokrát děkujeme Tomáš Popovi za skvělé fotky!

Výsledky 2. kola KP družstev MS kraje 2020

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice