ZÁVOD: Porubská 10 – Porubské sportovní hry – Ostrava Poruba – 10km

Závod očima Miloše Macíčka

Datum konání: Sobota 26. 6. 2010

Profil tratě: Rovina. Okruh na hlavní třídě 835m a to 12 krát. Necelých 400 metrů tam odbočit pravoúhle doleva 30 metrů, znovu doleva necelých 400 metrů zpět, zase doleva 30 metrů a stále dokola.

Volil jsem mezi dvěma závody a to závod na 4,8km nebo 10km. Nakonec jsem se rozhodl pro desítku s vidinou možnosti kvalitních soupeřů a kvalitního času. Překvapení a zklamání jsem zažil již při prezentaci. Vypsání závodu na poslední chvíli a nedostatečná reklama, způsobila malou účast, jak do počtu, tak do kvality účastníků. Zatímco ve středu na desítku přišlo okolo 140 běžců, tak v sobotu to byla hrstka, tak do 30-ti.

Z tohoto důvodu se nic dramatického neodehrávalo. Hned v prvním kole jsem se odpoutal Radkovi a zbytek si odběhl sám jako časovku. To stejné se odehrávalo i zamnou a tak ti nerychlejší osamoceně běhali Národní třídou. Proto jsem, spíše než se soupeři, bojoval s časem, který v sobotu nade mnou zvítězil. Čas 34:23 nebyl nijak valný a já si daleko více uvědomil, že BEZ KVALITNÍCH SOUPEŘŮ, NEUMÍM PODAT KVALITNÍ VÝKON:-(. Radek taky osamoceně doběhl za mnou na druhém místě v čase 35:16, a také nebyl z času nijak nadšen. Ale jak jsme měřili, tak jsme měřily, desítka to byla jak vyšitá.

Trochu ještě odbočím.
I přesto, že byl závod vypsán na poslední chvíli a k dispozici byly šatny a sprchy do 200 metrů od cíle a pořadatel zajistil pamětní medalile s logem sportovních her pro každého účastníka a poháry pro vítěze, najdou se i takoví, co si stěžují. Tentokrát to bylo o nezajištěném pití. Pro mě osobně to není žádná tragédie, protože na každý závod (pokud nezapomenu) vozím kolem 2,5litrů tekutin. Přežiji také bez sprch a šaten, maximálně jedu domů špinavý a smradlavý. Je pravda, že na závody nejezdím hromadnou dopravou a využívám komfortu automobilu a tam to nikomu nevadí, jedině Radkovi, ale ten si nemůže stěžovat, protože jeho odér je podobný :-).

Buďme rádi, že se mezi námi najdou takoví nadšenci, kteří pro nás běžce zorganizují závod a my nemusíme osamoceně běhat po lese nebo někde mezi Šenovskými polemi.

Miloš Macíček alias Muflon-eM

Označeno v Nezařazené, Reportáže
6 komentářů “ZÁVOD: Porubská 10 – Porubské sportovní hry – Ostrava Poruba – 10km
 1. Anonymous napsal:

  Jestli si chtěl kvalitnější soupeře tak sis měl zajet do Olomouce a tam ukázat jaký seš frajírek!
  Dan.

 2. Anonymous napsal:

  To je na mě moc dlouhé a možná bych to taky ani neboběhl:-).

  PS:
  Dotklo se mě označení frajírek! Proto musím reagovat.

  Už mám dávno pubertu za sebou a v životě mám jasno co je pro mě důležité. Jsem plně uspokojen se svou závodní kariérou v trialtlonu před deseti roky.

  Nezávodím proto, abych se nad někým povyšoval, kompenzoval životní neůspěchy či frajeřil. Je to experiment na jakou výkonost se ještě dostanu. Běhám protože mě to baví a závodím pro svůj vlastní výkon. Budu spokojený i se čtvrtým či dvacátým místem, když podám kvalitní výkon.

  V případě, že zaběhnu 10km pod 27min, a nebo půl maraton pod 1 hodinu, tak to potom budu frajeřit. Do té doby je to pro mě jen hra, kterou hraji a užívám si ji.
  Miloš Macíček alias Muflon-eM

 3. Anonymous napsal:

  V Olomouci nebylo co ukazovat, co bylo k vidění, to se černalo a všechno ostatní bylo křoví, nejlepší čech Dan Orálek to běžel jako trénink !!, Petra Kamínková vyklusávala a jediné co mě potěšilo, že se mezi běžci byť v roli organizátora objevila Alena Peterková. Saša N.

 4. Anonymous napsal:

  Miloš má za sebou triatlonovou kariéru a někteří z běžců ani netuší jak byl dobrý a jaké dosahoval výsledků.Asi by někteří měli vědět s kým mají tu čest než ho označí frajírkem.Po nějaké delší pauze prostě začal běhat a když má někdo svůj systém tak to funguje i pro čisté běhání.Stačí jen pravidelně a poctivě trénovat a to on zná moc dobře.
  K příspěvkům Miloše a Saši se mohu jen podepsat.Líp to už nejde rozebrat.
  Roman/HOLKI

 5. Anonymous napsal:

  Zpětně si uvědomuji, že jsem volil možná špatná slova ohledně kvality účastníků. V žádném případě jsem nechtěl zhodit jejich výkony ani jejich snažení. Je mi jasné, že stejně jako já potím krev a dávám do závodu vše, prožívají to stejné i všichni ostatní, kteří jsou v závodě se mnou. Jen s tím rozdílem, že každý běží jinak rychle. Vážím si všech sportovců, ať je jejich výkonnost jakákoliv, protože jsou stejné krve, protože jsem jeden z nich. Před dvěma roky, kdy jsem znovu začínal, tak jsem neuběhl vkuse ani 6km. A když se mi to konečně podařilo, taky jsem byl nadšený z mého na tu dobu maximálního výkonu a měl jsem ohromnou radost.
  Doufám, že se zase někdy postavíme na stejnou startovní čáru a podáme svůj kvalitní výkon, nad kterým se budeme společně radovat.
  Vnímám to a jsem rád, že jsem v Ostravě na Hlavní řídě nekroužil úplně sám.
  Miloš Macíček alias Muflon-eM

 6. Anonymous napsal:

  Na ty kluky od Muflonu je radost se dívat, na všechny i na sympatického J. Bednaříka. Fanynka

Facebook
AK EZ Kopřivnice