ZÁVOD: Podzimní Pětka-Frenštát pod Radhoštěm – 5km

Závod očima Miloše Macíčka

Datum konání: Úterý 8.10.2010

Profil tratě: Dva okruhy tvarem připomínající osmičky a kousek. Zvlněný profil. Mírně z kopce a zpět do kopce podél řeky s krátkými výběhy s převýšením do 3 metrů. Trať je dynamická a rychlá. Dají se na ní běhat hodně slušné časy.

Byl to poslední závod Frenštátského běžeckého poháru. Ten obsahuje 6 závodů v délkách od 3 do 6km, kdy se počítá pět nejlepších výsledků. Bohužel díky zdravotním komplikacím a volbou jiného závodu jsem měl odběhnuté jen tři závody. A tak jsem před závodem kalkuloval. Když vyhraji, tak bych mohl skončit celkově třetí. Když budu druhý, tak bych mohl být čtvrtý, a když doběhnu jako třetí, tak budu celkově v poháru pátý.

Na start se postavili: utahaný já, rychlý Jakub Ambros, držák Václav Bitala a sběrači bodů Tomáš Jurák a David Hanke, kteří se umisťují pravidelně těsně za námi třemi. Právě dva naposledy jmenovaní ohrožují mnou dobývané celkové třetí místo v poháru.

Před startem jsem se rozcvičil daleko více, než obvykle, abych byl kvalitně rozehřán před rychlou pětkou.

První kilometr jsem odtáhl za 3:02. Za mnou Jakub s Václavem a kousek za námi Tomáš s Davidem.

Druhý kilometr za 3:08. Jakub nám utekl o deset metrů.

Třetí kilometr za 3:15. Stále běžíme s Václavem pohromadě a Jakub nám naděluje každým krokem nějaký ten centimetr. Tomáš a David začínají už hodně ztrácet.

Čtvrtý kilometr za 3:13. Začali jsme stahovat Jakuba, ale velmi pozvolně.

Pátý kilometr za 3:24. Jakub nám znovu začal odbíhat. My stále s Václavem bok po boku. 200m před cílem začínám tuhnout a v ten okamžik Václav nastupuje, já podléhám a smiřuji se s třetím místem, které mě umisťuje v celkovém pořadí Frenštátského běžeckého poháru na páté místo za Václavem Bitalou, Jakubem Ambrožem, Tomášem Jurákem a Davidem Hankem.

Poznámka: Jakub se za rok zlepšil ve vytrvalosti, tak jak se dalo předpokládat. Běží stejně rychle, ale vydrží běžet stejným tempem o jeden až dva kilometry déle. Pokud mu to vydrží tak za deset let se máme na co těšit:-).

Miloš Macíček alias Muflon-eM

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice