ZÁVOD: Běh městem Valašské Meziříčí-10km

Závod očima Miloše Macíčka

Datum konání: Sobota 25.9.2010

Já a Jakub.
„Ty vado, to je jak můj s mojů“:-):-):-), a pak, že vztahy nevznikají i mezi soupeři.

PS: Přístě se musíme s Jakubem držet dál od sebe, abychom se nedostali do řeči:-)

PPS: A ještě něco. Stát opačně tak k tomu všemu ještě vytvoříme 69-vítku.

Profil tratě: Z náměstí kilometr z kopce dolů o 15 metrů. 700 metrů rovinka podél řeky a 300 do kopce o 15 metrů nahoru na náměstí a to 5krát. Trať je docela rychlá a tak se dají běhat slušné časy.

Již od čtvrtka jsem začínal pociťovat větší svalovou ztuhlost a i zhoršené dýchání. I přestože jsem se snažil více polevit v tréninku, tak přece jen další povinnosti mě více zaměstnaly než obvykle a tak jsem více než obvykle šidil regeneraci. Večer jsem odpadával únavou rovnou do postele.

V sobotu po probuzení jsem se cítil tak dobitý, že jsem se nejvíce těšil až závod budu mít za sebou a do večera už budu jenom lenošit. Bolest v úponu mezi achilovkami a lýtky taky nenahrávala ke kvalitnímu odrazu. Nevím čím to, jestli úplněk, či oteplení způsobilo tento stav.

Při prezentaci jsem potkal kvalitní soupeře. (Aleš Miko-vracející se po půlroční zdravotní přestávce, slovenský veterán Ján Križák-kdy se znovu vrátil k závodění a tvrdě trénuje od 7/2009, Pavel Michna-vracející se půlročním pracovním vytížením a odreagováním od běhu, kdy v úterý uběhl za hodinu 17km(průměr 3:31min/km), Jakub Ambros-rozjíždějící se do podzimní sezóny a Lukáš Kučera-pro mě rychlý běžec). Ideální stav svézt se s nimi ke slušnému času. Proto jsme se snažil při rozcvičení vyburcovat utahané tělo, ale to se zdárně bránilo.

Ještě jsem doufal v poslední zbraň. Závodní boty a dres mě na startovní čáře probudily, ale po prvních 500 metrech tělo odmítalo držet tempo prvních soupeřů Jána a Lukáše, kteří začínali odbíhat. Na prvním kilometru a půl jsem se neudržel ani Aleše s Jakubem. Až tempu Pavla jsem dokázal odolávat. I přestože jsem měl pocit jako bych běžel jen na 75% plynu, nebyl jsem schopen běžet rychleji. A tak celý tuhý bez dynamiky jsem se trápil za Pavlem až do cíle a skončil jsem šestý v čase 34:01.

Zatímco o první místa se vedl boj až do konce. Lukáš 32:15, Ján 32:21, Aleš 32:26. O to více mi to přišlo líto, že jsem se nedokázal kvalitně připravit a chyběl jsem v boji této skupinky:-).

Miloš Macíček alias Muflon-eM

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Jeden komentář “ZÁVOD: Běh městem Valašské Meziříčí-10km
  1. No já jsem se řehtal už včera 🙂 Fajna fotka, jak muj s moju :-)))

  2. Jiří Harašta napsal:

    Názory na foto jsou spontánní. Čpí z něho přátelský vztah. Zájem projevil i Gay magazín, ale Kuba vydal zákaz šiření mediální kampaně.
    Proto Vás jeho jménem žádám: ,,Konkurenční paparazzi, zneužití tohoto fota se trestá.“
    Jedná se opravdu pouze o ,,euforický úlet“ před startem náročného závodu.Žorž.

Facebook
AK EZ Kopřivnice