ZÁVOD: Běh kolem Libotína – 6,4km

Závod očima Miloše Macíčka

Datum konání: Sobota 23.10.2010

Profil tratě:1 okruh po lesních asfaltových a šotolinových cestách. 3km schodovitě na horu a 3,4km schodovitě dolů.

Protože jsem se stal letos sběračem bodů více než sběračem svých super výkonů, tak jsem s kalkulačkou u exelovské tabulky průběžného pořadí Lašské běžecké ligy seděl celý týden. Počítal jsem nutnost účasti a nejhorší umístění, abych si tímto předposledním závodem moc nepohoršil k udržení druhé pozice celkového pořadí v poháru. Jakub Ambros má už hodně velký náskok, abych ho ohrozil a Tomáš Jurák mě atakuje se ztrátou 11 bodů.

Proto bylo nutné vyrazit. Po týdenním, marodění s průduškami jsem nepředpokládal „bůh ví co“ a zároveň jsem se šetřil na zítřejší více důležitější 1/2Maratón v Koběřicích.V můj prospěch Tomáš J. nedorazil. Což se mi ulevilo, že se nebudu muset tak honit.

Po startu jsem vyběhl v pohodě, zatím co Jakub za to vzal hned od začátku a na prvním kilometru už měl náskok od 15-20s. Během dalších kilometrů se mi ztratil v lese:-).

Na druhém místě jsem běžel, tak 15 metrů před malou skupinkou pronásledovatelů. Ještě od 500metrů do prvního kilometru se ze skupiny odpoutal Filip Vrága který mě vystřídal na druhá pozici.

Po první kilometru jsem opět převzal pozici druhého běžce a osamocen pokračoval dál. Skupina za mnou se postupně rozpadala, ze které měl nejvíce sil Tomáš Pop. V polovině závodu měl ma mě ztrátu 50 metrů. Z důvodu neúčasti Tomáše J. jsem mohl klidně zvolnit a skončit i desátý možná i hůře, ale závodnická povaha mi to nedovolila. Proto jsem byl Tomášem P. hnán až do cíle.

Na čtvrtém kilometru jsem cítil týdenní výpadek a představa, že mě zítra čeká ještě pětkrát tolik a o hodně vyšším tempem. „No dej pokoj“. „Ale nač stahovat trenky, když brod je ještě daleko, to nechám na zítřek:-)“.

Protože jsem nešel naplno, tak jsem si mohl užívat trať. Celou dobu jsem se kochal nádherně podzimně zbarveným listnatým lesem. Jeho nádheru ještě zvýraznilo slunečné počasí. No co víc dodat „No, prostě NÁDHERA“ Mám pocit, že jsem se v šestatřiceti letech znovu zamiloval:-). A to do podzimní přírody i přestože může za mé každoroční průduškové problémy tuto dobu.

Miloš Macíček alias Muflon-eM

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice