Zapomenuté hory

V sobotu 21.10.2023 byl spáchán již 6.ročník trailového běhu s názvem Zapomenuté hory. Jedná se o středně náročný běh nádherným, méně známým prostředím Rychlebských hor.
Jako menu je na výběr 76, 46 a 26 km..
Tohoto klání se zúčastnili i 3 zástupci našeho klubu a to na nejkratší vzdálenosti 26 km.
Nejlépe si vedl Zbyněk Škuca, který skončil na 3. místě ve své kategorii i celkově s časem 2:21. Dušan Olajoš doběhl v čase 2:51 ve své kategorii na 9. místě. Jeho čas byl ovlivněn cca 10 minutovým čekáním na kontrole, kde se utvořil zástup cca 30 lidí, kvůli nefunkčním kleštím.
Jediná zástupkyně žen, Petra Sedláčková, absolvovala závod za 3:20 hod a ve své kategorii obsadila 7.misto.

DejvH

Z pohledu závodníka:

V sobotu jsem běžel v Jeseníkách závod Zapomenuté hory, trasu 26 km. Pár vlčáků na startovní čáře bylo, tak jsem opět bez ambicí vyběhl. Vlastík Lysák za to vzal hned ze startu, snažil jsem se ho držet, ale po cca 2 km, si vystoupil a šel si svoje. Na 4 km se mi vyvrtnul kotník a já uvažoval o odstoupení ze závodu, přece jen to bylo ještě 22 km do cíle v terénu. Ale po pár metrech noha začala makat a já si docvakl 3 borce. Běžím s ním, občas pokecáme a táhnem to spolu do 12 km. Tam mě začíná kotník dost limitovat, od té doby běžím seběhy na půl plynu a trochu zklamaně vstřebávám bramboru. Trasa je moc pěkná, střídavě kopce, trail jak duha ! Ale chce to mít nohy v cajku. Taky začínám pociťovat hlaďák a výpadek z tréninku, ještě 3 kiláky do cíle a já mám už fakt dost. Naštěstí končí les a já to můžu natáhnout, dva kiláky v tempu 3:40 prošitý jak deka. Poslední kontrola, málem jsem si ji necvakl 😀. Dobíhám do cíle na 4. místě absolutně v čase 2:21. Nicméně si kolega z prvního místa necvakl první kontrolu, tak vyšlo 3. místo na mne.