Valašské kotáry rozsvítily modrozelené dresy

Pětice zástupců AKEZu  – Radek Raška, Pepa Kvita, Kuba Ambros, Veronika Pavlíčková a Katka Piechowicz se v sobotu 21. října postavila na start trailového běhu ve Velkých Karlovicích – Běhej Valachy, který je posledním v sérii závodů Valachy tour. V nezvykle teplém podzimním počasí a místy mokrým terénem jsme si mohli slibovat silný zážitek.


Nutno podotknout, že závod má opravdu překrásnou atmosféru a perfektní zázemí. Hotel Galík se nachází v údolíčku hned zkraje Velkých Karlovic. Okolní kopce tvoří pastviny plné krav a i část trasy se pastvinami natáčí. Nechyběl tu ani stánek s místními dobrotami, takže jsme si hned udělali zásobu burčáku a medoviny. Obojí mi Kuba před startem v rámci „zacukrování“ zkoušel nabízet, ale mám rozum, že. 😊 Milá byla i skutečnost, že jsme při rozběhu zjistili, že místní lesy jsou plné hřibů, takže kdyby to náhodou nešlo, nebyl by to marný výlet.

A teď k běhu. Pořadatelé nabízejí krátkou trasu cca 6,4 km a plnotučnou 12ku. Na kratší se postavila Veronika Pavlíčková, a v krásném čase 0:36:14 si doběhla pro první místo v kategorii žen do 20 let. Jako jediná z výpravy tak proměnila pamětní medaili za kov. Nově vyfasovaný klubový dres jí tak evidentně přinesl štěstí.


Parádní výsledek udělali i Kuba Ambros s Radkem Raškou. Kuba dokončil v čase 51:04 na celkovém 4. místě absolutně a zároveň i v kategorii. Nechal za sebou i Filipa Vabrouška, kterému nadělil 1 a půl minuty nebo Davida Kalába, třetího nejlepšího běžce na Vokolo Priglu. Lepší aktuální formu než Kuba měli jen Marek Chrascina, Pavel Cimbálník a Lukáš Olejníček.

Dramatický doběh do cíle prožil Radek Raška, kterému dýchal na záda Petr Vabroušek. Triatlonová legenda na Radka nakonec nestačila a zaostala za ním 5 sekund. Radkovi jeho úsilí vyneslo 9. místo v kategorii mužů do 50 let v čase 1:03:59

Zatímco se lovci skalpů vyklusávali, doběhla jsem do cíle já v čase 1: 17:48 na pátém fleku v kategorii, což mě těší a zároveň motivuje zamakat na běhu v terénu do příště 😊

Pepa Kvita statečně bojoval celou hodinu, 46 minut a 51 sekund a cílovým obloukem proběhl jako 6. chlapík v kategorii 61+.

Běžeckou párty jsme zakončili pivkem z plechovky a vynikajícím gulášem od pořadatelů s příslibem, že za rok se sem zase mrknem.

Výsledky

Videopřenos

 

Katka Piechowicz

 

PS: Zástupce klubu jsme měli i na straně pořadatelů – Jirka Kozubík patří už pár let do skupiny podílející se na organizaci Valachy tour. Na tomto závodě v sobotu ráno nejprve doznačoval krátkou, dopoledne byl vidět jako předběžec a posléze předjezdec dětských závodů, odpoledne na dlouhé pak uzavíral startovní pole a čistil les od značení trasy a odpadků od závodníků.

 

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice