Winterrun Brno

v sobotu 14.1.2023 pokračoval Českomoravský pohár v zimním běhu druhým dílem a to závodem v Brně. Závodilo se kolem areálu Komec. Jedná se o rychlou, naprosto rovinatou trať. Součástí závodu byly dětské běhy, štafety 4+4 km a hlavní závody na 4 a 8 km.

Z členů našeho klubu se zúčastnilo trio zástupců – David Hanke, Martina Mazáčová (oba tentokrát startující za Night run team) a Michal Mazáč.
Dětský závod na cca 800 metrů systémem start cíl ovládl Michal Mazáč v čase 2:19. Míša i přes dlouhou tréninkovou pauzu odvedl vynikající výkon.

Závodu na 4 km se zúčastnili všichni 3 zástupci našeho klubu. Martina s Míšou sestavili rodinný tým, kde každý běží 4 km a časy se sečtou. Spolu závod rodinných týmů s přehledem vyhráli součtem časů 32:09 (Míša dosáhl čas 16:01 , Martina 16:08).  David zaběhl čas 14:53 , v kategorii zvítězil, celkově obsadil 10.místo.

Po cca 40 minutách se na start závodu na 8 km postavili David i Marťa. Začátek závodu běželi pospolu, po 1.km se David pověsil za svého největšího soupeře Marka Štěpána. Po dalších 2 kilometrech se mu začal vzdalovat a stahovat náskok prvního muže v kategorii, po proběhnutí do druhého kola se dostal před něho a začal se vzdalovat i jemu a závěr závodu si již pohlídal.  Závod zaběhl v čase 31:37, v kategorii zvítězil, celkově skončil na 16.místě.

Marťa se první kilometr držela za Davidem, v dalším průběhu stínovala druhou ženu v celkovém pořadí. Nakonec dokončila závod celkově mezi ženami na vynikajícím 3.místě a  kategorii s přehledem vyhrála. Čas Martiny byl 33:34 min.
Oba zvládli závod zkušeně a s přehledem.

Všem třem zástupcům klubu patří gratulace , odvedli výborné výkony.