Čtyři medaile z moravského měření sil ve vícebojích a chůzi

Velkou radost nám udělala početná výprava AKEZ Kopřivnice na Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích a chůzi, kde získala dva tituly, jedno stříbro a jeden bronz.

Titul Mistryně Moravy a Slezska vybojovala mezi sedmdesáti startujícími žákyněmi Anna-Marie Chalupová, která v pětiboji nasbírala skvělých 3343 bodů, což je osobní rekord, kterým nejenže vyhrála moravské mistrovství, ale zajistil jí i aktuální prvenství v národních tabulkách. Stejně úspěšný byl i Daniel Hanzelka mezi dorostenci. Ten zvítězil v sedmiboji v novém osobním rekordu 4790 bodů, kterým se rovněž vyhoupl do čela národních tabulek!

Výborné stříbro mezi žáky vybojoval Dalibor Drda, a to díky osobnímu rekordu 3056 bodů. Bronz si ze šampionátu dovezla Amálie Hanzelková, a to za třetí místo v chůzi na 3000 m dorostenek. Do cíle došla v halovém osobním rekordu 18:20,50 min.

Skvělý výkon v běhu na 60 m překážek podala juniorka Adéla Tkáčová, která trať prolétla ve vynikajícím osobním rekordu 8,67 s, který je rovněž „national leading“ výkonem. I když tímto výkonem skvěle rozjela celý pětiboj, nakonec dle plánu víceboj neabsolvovala celý. Dílčí výkon byl ale rozhodně směrem k MČR ve vícebojích velmi slibný.

Velmi pěkné výkony podali naši atleti i ve vložených závodech, které se v rámci vícebojů konaly. V běhu na 400 m si zaběhli osobní rekordy Ema Feilhauerová 57,11 s a Šimon Holub 53,29 s, v běhu na 1500 m pak časem 4:53,93 min. vytvořila nový klubový rekord Lucie Šenkeříková.

Výsledky MMaS v halových vícebojích 2023

Výsledky halového MMaS v chůzi 2023

 

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice