Přes nepřízeň počasí padl traťový rekord

Je těsně před startem závodu. Z temné oblohy začínají padat studené kapky deště, fouká  nárazový vítr.Tento fakt běžci moc nevnímají a pomalu se  přemísťují ke startovní čáře.  Z jejich  obličejů čiší soustředění. V půl jedenácté vyráží na trať houf běžců…

Vašek Bitala z našeho Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice se po chvilce odlepil  od startovního pole a běžel si svůj závod. O tom že má výbornou fazonu, dokazuje jeho čas v cíli  33:21 min. Pokořil letitý traťový rekord (2009) Petra Bětíka  (33:39 min.).

Po doběhu mi řekl:,, Chvíli jsem čekal že poběžím s některým ze svých soupeřů, ale protože se ke mne nikdo nepřipojil, hlídal jsem si tempo s cílem pokořit dosavadní traťový rekord, co se mi povedlo.“ Druhého v pořadí, Marka Zemana  (X Air Ostrava) porazil Vašek s zvýrazním rozdílem  (35:34 min). Třetí byl Kuba Lukáš  (Julbo Way)  za 35: 45 min.

Kategorii žen  ovládla Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team  Ostrava)  která  zvítězila  v čase  41: 40 min.  Výborně jí sekundovala  Andrea Krstevová ( SSK Vítkovice), která doběhla druhá za  41:53 min. Za povšimnutí stojí  účast Kláry Rampírové ( Adidas Outdoor Team)  byla v třetí v symbolickém čase  42:42 min. Klára sklízí úspěchy na náročných vytrvalostních závodech jako jsou B sedmička, Adidas 24 hodin Lysá hora,  Pražská stovka. Tento závod brala jako trénink.

Ani další naši běžci se  neztratili v početném závodním poli.Darina Krausová doběhla druhá ve své kategorii. Z našich mužů byli ve své kategorii  druhý Standa a Jirka  Zátopkovi. Ve veteránské kategorii nad šedesát let uspěl náš Pepík Kvita, který obsadil třetí místo.

Pozávodní pohodička. Autor všech záběrů v komentáři a fotogalerie: J. Harašta

Přes nevlídné počasí jsme zaznamenali na sedmém ročníku druhou nejvyšší účast, celkem 94 běžců. Navíc ozdobou je nový traťový v kategorii mužů. Běžci, děkuji Vám za účast na 7. ročníku  tohoto závodu a  rádi Vás přivítáme v Mořkově v příštím roce.

Povzbudivým impulsem byla vstřícnost pana Machače majitele Malokapacitních jatek, který od počátku podporuje  tento závod. Poděkování patří  Obecnímu  úřadu Mořkov a místnímu  spolku KČT. Téměř desítka jeho členů se přihlásila k výpomoci na postech  pořadatelské služby.

Jiří Harašta, Atletický klub Emila Zátopka.

Mořkovský zajíc 2014 – výsledky

Označeno v Reportáže
Jeden komentář “Přes nepřízeň počasí padl traťový rekord
  1. Saša N. napsal:

Díky Jiří, za perfektně zorganizovaný závod. Samozřejmě dík patří všem, kteří se na organizaci podíleli(Haraštovi, Sopuchovi, Šádkovi, Kolaříkovi, Michal Keller, Mořkovští turisti a samozřejmě pan Machač za opravdu velkou podporu). Jsem rád, že jsem si trať mohl aspoň symbolicky zaběhnout a že i přes nepřízeň počasí přišlo tolik běžců. Takže dík všem!! Saša Neuwirth

2. PARY napsal:

Nádherný závod, pohodová atmosféra. Díky Džorži!!!!!!

3. Davídek napsal:

Pěkný běh v ideálním běžeckém počasí, u vyhlášení výsledků už to bylo horší- to už byla nepříjemná zima. Rád se vrátím do Mořkova i příští rok (to pak bude už má třetí účast) a jako bonus jsem si odvezl z tomboly tričko s logem závodu – to potěší.