Výrazný úspěch našich běžců v Myszkówě

O víkendu 8.-9. června 2013 se pětičlenná skupinka našich běžců ve složení Darinka Krausová, Pavol Fogaš, Martin Keller, Pavel Michna a Jakub Ambros zúčastnila běžeckého závodu v polském městě Myszków, partnerské obci Kopřivnice. Na místo jsme dorazili v sobotních odpoledních hodinách, kde nás uvítali představitelé města.

Ubytování bylo opět zajištěno v prvotřídním hotelu. S polskými kolegy jsme absolvovali slavnostní večeři, při které jsme měli možnost ochutnat výbornou polskou kuchyni. Zároveň jsme si navzájem předali drobné dárky. Večer byl zakončen ‚klubovým‘ turnajem v bowlingu, kdy své prvotřídní kvality ukázal Martin 🙂  Druhý den ráno jsme se krátce po desáté odebrali na místo startu. Počasí nabízelo krásnou letní tvář s teplotami přesahujícími 25 stupňů. Všechny formality ohledně prezentace již pro nás zástupci partnerského města zařídili, takže jsme se mohli plně věnovat předzávodní přípravě, jež směřovala k 11:15, kdy byl plánovaný start. Nakonec závod začal o cca 20 minutek později, neboť pár účastníků Nordic-walking závodu na 3 km se nepatrně zdrželo na trati.

Vítězná Darinka Krausová na stupních vítězů

Malé zpoždění ovšem nemělo vliv na skvělé výkony našich běžců. V konkurenci cca 170 závodníků jsme vybojovali 4 medaile. Nejlépe se dařilo naší člence Darči, která opanovala závod žen a v čase 44:23 s přehledem zvítězila. První místo ve své kategorii ‚Muži 20-29 let‘ a celkově těsně druhé získal Jakub Ambros, který časem 34:12 za celkovým vítězem Piotrem Magierou zaostal o 6 sekund. Ve své kategorii nad 70 let si ‚bednu‘ s přehledem pohlídal i Pavol Fogaš doběhem na stříbrné pozici. Vcelku neočekávaně se na bronzovém stupínku v kategorii ‚Muži 30-39 let‘ objevil náš Martin Keller, který předvedl velmi solidní výkon. Páty člen výpravy, Pavel Michna, skončil ve stejné kategorii těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Ihned po vyhlášení výsledků jsme se rozloučili s našimi polskými kolegy a vyrazili na cestu domů. Organizace závodu byla letos zvládnuta s přehledem. Polští závodníci byli pozvání na blížící se 11. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka a přislíbili svoji účast. S konstatováním, že naše výprava zaznamenala výborné výsledky a vzornou reprezentaci věřím, že i v dalších letech budeme mít možnost zúčatnit se tohoto krásného závodu.