Vydařené Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců

Halové Mistrovství Moravy a Slezska, které hostila od 4. do 6. 2. 2022 Ostrava, nám přineslo další radost z výkonů našich atletů, stejně jako radost medailovou.

Mladší žactvo se v ostravské hale představilo v pátek 4. 2. 2022. Pro tuto kategorii šlo o nejvyšší soutěž, které se lze v kategorii jednotlivců v hale zúčastnit, takže pořádně velká výzva. Pochvalu za další zlepšení a bojovnost zaslouží opravdu všichni naši borci v modrozelených dresech. Speciálně gratulujeme medailistům, tedy Agátce Holubové, Barče Máchové a štafetě na 4 x 200 m, která běžela ve složení Sofie Šnyrychová, Barča Máchová, Michal Mazáč a Honzík Richter.

Starší žactvo, které startovalo o den později, potvrdilo vzrůstající formu před vrcholy halové sezony. Znovu jsme se dočkali mnoha zlepšení a také čtyř bronzových medailí. V běhu na 60 m překážek jí vybojovala Alexandra Huňková (9,30 s), v běhu na 800 m Šimon Holub, který moc hezkým časem 2:11,74 min. značně vylepšil vlastní klubový rekord starších žáků. Pro bronz si doběhla i Anička Chalupová, a to v běhu na 150 m v krásném osobním rekordu 19,71 s, a ve skoku dalekém stejnou medaili vybojoval za výkon 549 cm Mikuláš Kotek. Všem Moc gratulujeme k osobním rekordům i zisku cenných kovů!!!

V neděli se v ostravské hale představil dorost, junioři a dospělí. A i tentokrát se nám dařilo. Aktuální  vedení v národních tabulkách dorostenek potvrdila v běhu na 60 m Adéla Tkáčová, která jasně zvítězila a výkonem 7,64 s vyrovnala svůj osobní a zároveň klubový rekord z úvodu halové sezony.

Ve skoku dalekém dorostenek předvedla skvělou sérii Ema Feilhauerová. Vedla od prvního pokusu výkonem 542 cm, ve čtvrté sérii se zlepšila na 556 cm a v poslední dokonce na 563 cm. Jasně tak zvítězila a vylepšila si jak osobní, tak zároveň i klubový rekord. Ke zlatu z dálky přidala ještě stříbro v běhu na 200 m výkonem 25,87 s.

Stříbro v dálce dorostenek vybojovala moc pěkným výkonem 536 cm Michaela Bělunková. Medaili stejné hodnoty pak získal i Tomáš Bortel ve vrhu koulí mužů, který si vylepšil halový osobní rekord na 16,23 m. Parádního vylepšení osobního rekordu se dočkala i Patricie Pešlová, a to  v běhu na 60 m překážek, v němž si doběhla pro bronz v čase 8,89 s. Bronz si z Ostravy odvezla i Anička Slívová, třetí v běhu na 1500 m dorostenek v halovém osobním rekordu 4:55,79 min. A stejný cenný kov vybojovala i Simona Šenkeříková v běhu na 3000 m dorostenek, který zvládla v novém osobním rekordu 11:48,90 min. Všem velká gratulace!!!