Vítězná jízda Tomasze

Kubánkov je kopec, který magnetizuje svým dobýváním. Chlebovce si načas odpočinou od pořádání závodu s výběhem na Kubánkov a pomyslný štafetový kolík tentokrát převzaly Palkovice.

Start byl u místní tělocvičny, pak následoval výběh kolem kaple na Myslíku na nejvyšší vrchol Palkovických hůrek, Kubánkov( 660 m ). Po zdolání kulminačního bodu zápolili běžci na kamenitém podkladu se strmým seběhem. Závodníky mírně přibrzdilo zvlnění v Podhůrčí. Pak již následoval sešup do cíle. Bylo to náročných 17 kilometrů.

Nejlépe se vypořádal s nástrahami kopcovité tratě Tomasz Wróbel ( MKS Dziegielów ) časem 1:05:36 hod. ustavil traťový rekord.
Tomasz je mezi běžci Moravskoslezského kraje ikonou. Když se objeví na závodech, hned je pasován mezi favority. Při vítězném doběhu se neodpustil taškařici. Svlékl si triko a zastavil se několik kroků před metou. A rozhodčí čekaly, čekaly…
Daniel Šindelek ( Pepa team F-M ) měl svůj den. Do cíle přibíhal v pohodové náladě pouhých dvacet vteřin za vítězem. Dan navíc vyhrál v kategorii mužů nad 40 let. Na třetí pozici v cíli byl Jan Zemaník ( Salomon- Sunuto CZE ) v čase 1:06:17 hod.

V kategorii nad padesát let zvítězil Petr Škrabánek ( Bílovec ) 1:08:03 hod. Pouhých dvanáct vteřin za ním doběhl jeho věčný rival Jirka Zátopek ( MK Kopřivnice ).

O tom že Jirkovi Strakošovi( Tatra Kopřivnice ) sluší kopce, se přesvědčili jeho soupeři v kategorii šedesátníků. Jiří zvítězil za 1:15:21 hod. Neúspěšně se na něj dotahoval Bedřich Vynikal (Olomouc) a zaostal za ním o deset vteřin.Čtvrtý byl Pepík Kvita( MK Kopřivnice).

Na pátého v cíli Jirku Bednaříka ( LBK ) čekala Danuše Škrdová ( MK Seitl Ostrava ), která nevěřícně kroutila hlavou, že jej poprvé porazila.
,, Mám Tvůj skalp“ – vykřikla s radostí.
Jirka to bral s nadhledem a konstatoval: ,, Jednou to muselo přijít.“ Jejich sršící radost je vidět na snímku.

Mezi ženami vévodila Kateřina Bluchová ( SSK Vítkovice ) Doběhla v čase 1:13:56 hod. Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava ) skončila za ní se ztrátou za 1:16:49 hod. Třetí byla Lucie Szotkowská (1. Běžecký Jablunkov )za 1:20:51 hod.
Kristina Čablová ( MK Kopřivnice ) doběhla mezi ženami celkově osmá.

Kapky deště symbolicky ukončily závod. Podle úsměvu běžců se dalo konstatovat, že většina z nich byla spokojena a tak spřádaly plány na v pořadí třináctý závod MBP který se uskuteřní 8.září v Chuchelné.

Po startu hlavního závodu se odehrály na palkovickém Běhu dětí dramatcké souboje.

Fotogalerie z Běhu dětí a mládeže a z hlavního závodu je na rajčeti.
Chmurné počasí, kulisa ,,plechových miláčků“ a hustý silniční provoz omezil moje manévrovací možnosti. Snad se Vám alespoň některé záběry budou líbit…