Jakub Bajza si vylepšil traťový rekord

Jubilejní 10.ročník Veřovská desítka přilákala v sobotu  do Veřovic téměř devadesát závodníků. Přes plejádu  konkurenčních běžeckých akcí je přitahuje dobře stavěná trať i nádherná scenérie Veřovských vrchů.

Když se na startu objevil Jakub Bajza (AK Kroměříž) okamžitě byl pasován do role favorita.Kuba byl zde navíc držitelem traťového rekordu. časem 31:34 min.Hned po startu se odpoutal od soupeřů a běžel si svůj závod. Jeho čas v cíli byl  30:58 min. čímž  posunul novou hranici traťového rekordu.

Náš Vašek Bitala (AKEZK) má tradičně volnější úvod.  Postupně se prodíral dopředu. V jeho snažení mu sekundoval  Tomasz Wróbel  ( MKS Centrum Dziegielów). Tomasz  se držel v mírném v těsném závěsu a čekal na svou příležitost. Byla to jeho osvědčená strategie. Jenže tentokrát mu jeho záměr nevyšel. Vašek ve finiši vystupňoval tempo a uhájil si druhou pozici za 32:26 min. Tomasz doběhl za ním s dvouvteřinovým odstupem. Po doběhu mi Vašek řekl: „ Svého soupeře jsem si hlídal  pohledem silnici, kde jsem viděl jeho stín. Navíc jsem si dnes na něj dnes věřil.“

V kategorii žen zvítězila Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team) v čase 39:23 min. Naše Kristina Čablová (AKEZK) i když měla v nohách náročný páteční Běh do vrchu doběhla druhá za  41:03 min. Šárka Krčková (VZS Ostrava ) byla třetí za  41:20 min.

V kategorii mužů z našeho Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice uspěli další běžci ve svých kategoriích. Josef Kvita byl čtvrtý, Radek Macíček a Jirka Bednařík pátý. Potěšující je i dvanáctičlenná účast našich běžců na tomto závodě.

Na závěr bych chtěl poděkovat hlavnímu organizátorovi  Veřovské desítky „OREL VEŘOVICE.“ Pod taktovkou manželů Kellerových a početného týmu pořadatelů celá akce proběhla bez zásadních připomínek ze strany běžců. Prostorná šatna se sociálním zázemím, tradičně chutný guláš. To je výčet pozitiv, které zanechali u závodníků příjemné vzpomínky…