Veřovská desítka

Pardubický vinařský půlmaraton byl nesrovnatelně silnější konkurencí, proto se rozhodli pořadatelé Veřovské desítky posunout o den konání tohoto závodu. Bohužel v rámci regionu se konal konkurenční závod v Bolaticích a v Českém Těšíně, což taky ovlivnilo letošní účast na tomto závodě. V jedenáct hodin se na start Veřovské desítky postavilo devadesát závodníků. Počasí se o víkendu výrazně zlepšilo. Odhalilo vlídnou slunečnou tvář. Teploměr vyšplhal na příjemných 14 stupňů Celsia.

Již od počátku se od čelní skupinky odpoutal Tomasz Wrobel. Oproti loňskému roku, kdy se po obrátku udržela šestičlenná skupina, se dnes sváděl na dalších pozicích individuální boj. Po obrátce se stupňovaným tempem přiblížil k lídrovi závodu Jakub Ambroz a záhy jej předstihl. Zdálo se, že je to rozhodující fáze. Opak byl pravdou. Polák zmobilizoval své síly předstihl Jakuba a v mírném stoupání až do cíle vystupňoval tempo. Ve finiši si neohroženě doběhl pro vítězství.

Mezi ženami si užívala závod Petra Pastorová. Před dotěrným hejnem fotografů podél tratě, stříhala tanečky. Za odměnu si může teď v klidu prohlížet jednotlivé sekvence na rajčeti. Užívala si závod a zvítězila bez většího nasazení.
Neméně zdatně si vedla ve své kategorii Darina Krausová, která se zázračně zbavila tíhy studijního přepětí předcházejících týdnů a s ,,čistou hlavou“ si doběhla pro vítězství.
Největší potlesk při doběhu sklidil nevidomý Marek Šimíček. Přes svůj handicap zdolal trať za padesát minut.

V pořadí třetí závod Moravskoslezského poháru 2011 – Veřovská desítka se vydařila. Výborný guláš, briskně zpracovaná výsledková listina, spokojenost závodníků, jsou zrcadlem snažení celého pořadatelského týmu. Za to Vám patří velké poděkování!

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice