Vaškův úspěch v Hranicích

O víkendu se běžel již 42. ročník Hranické dvacítky. Vzhledem k sněhové nadílce se snažili pořadatelé pozměnit trasu  závodu. S měřením její délky si nelámali hlavu, protože trať byla cca o 700 metrů kratší. Přesto účastníci  hlavního závodu to neměli lehké. Na otevřených úsecích největší překážkou byl mrazivý vítr.

 V hlavní kategorii zvítězil  David Pelíšek ( AK Olomouc) v čase 1:05:53 hod. Na druhé pozici doběhl  náš Vašek Bítala za 1:07:13 hod. Zásluhou závěrečného finiše doběhl  Jan Fousek ( MK Seitl Ostrava) v čase 1:09:34 hod.

Vašek Bitala. Ilustrační foto. Autor:J.Harašta

 Vašek mi po závodě sdělil své dojmy:

K vůli letošnímu zimnímu jaru, byli pořadatelé nuceni změnit trasu závodu, místo tradiční obrátkové jsme se vydali na dva okruhy podél Bečvy.V chladném a větrném počasí se startovní pole dostávalo pozvolna do závodního tempa. Od druhého kilometru se v čele  zformovala trojice David Pelíšek, Tomáš Bláha a moje maličkost. Zhruba na 6.km David trochu přitlačil na pilu. Snažil jsem se ho udržet, ale bohužel bylo to nad moje síly. Pozvolna se mi vzdaloval. V náběhu do druhého kola jsem na  Davida ztrácel asi 30sec. Bohužel můj odstup za ním se stále zvyšoval. Co mě překvapilo, že naopak mne nikdo neohrožoval. Dnešní závod se mi moc nepovedl na trati jsem se dost trápil…

Označeno v Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice