Vašek se prosadil v silné konkurenci

Rohálovská desítka,  sobota 25. února 2017

Nedá mi to, abych vynechal účast Rohálovské desítce. Naštěstí se nám i letos podařilo sestavit skupinu veteránů z Atletického klubu Emila Zátopka v Kopřivnici a po deváté hodině vyrážíme směrem  k Prusinovicím. Pro volbu nejkratší cesty nepotřebujeme  GPS, stačí když náš řidič, dostává od spolujezdců fundované  instrukce  o  nejkratší trase. Dopadalo to  na výbornou a bez bloudění se dostáváme do cíle naši jízdy.

Po vysednutí z auta, s i to zamířím k místnímu kulturáku, kde  probíhají soutěže dětí a mládeže. Pořídím pár fotozáběrů a vydávám se na místo prezentace, kde se potkávám  se svými známými běžci a pořadateli. Pak se v rámci  přípravy na hlavní závod posílím v místním bufáči se ,,zdravou výživou,“ přídělem plátků uzeného masa, které spláchnu pěnivým mokem a rychlou chůzí se vydávám  na trať závodu…

Ve  12:10 hod. se  objevuje ve svahu za 3. kilometrem doprovodné vozidlo, za kterým  běží  vedoucí závodník. Již na třetím kilometru se  odpoutal od zbytku závodního pole. Je to ukrajinský vytrvalec Alexandr Matwichjuk. Manažer Demolexu  Ján Mochnacký, vytáhl z rukávu  další trumf, který v sobotu nenašel konkurenci. Druhou pozici si hlídal Jan Kreisinger (SK Studenec), bývalý  reprezentant ČR, který se v roce 2012 kvalifikoval v maratonu na OH v Londýně. Po obrátce v Tučapech se situace na čele závodu nezměnila. Ukrajinec Matwichjuk  udržel vysoké tempo. Nepřibrzdil jej ani nepříjemný boční vítr, do cíle doběhl v čase 31:16 min. Téměř s minutovým odstupem doběhl  Jan Kreisinger. Třetí byl  Robert Míč  (VSK Univerzita Brno) v čase  32:39 min.

Na  hezkém sedmém místě doběhl  náš  Vašek Bitala (AKEZK) 34:04 min. který ve finiši odrazil  útok dotírajících soupeřů. Navíc Vašek zvítězil ve  své veteránské kategorii 40+. Vašku, k tomuto  výkonu Ti patří veliká gratulace!

Náš Vašek Bitala běží ve skupince na druhé pozici

Veteránka Petra Kamínková (Svatý Kopeček), opět nenašla konkurenci a přiřadila si do náhrdelníku další vítězství v tomto závodě, v čase  36:57 min. Druhá doběhla Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava), která laborovala se zraněním a pomalu začíná plnit plánované tréninkové dávky. Proto byl i pro samotnou Petru její čas 38:00 min. příjemným překvapením.  Třetí  byla Adéla Esentiérová  (Baláž Extreme Team)  v čase 39:57 min.

Naši kluboví veteráni  se v 537 členném závodním poli neztratili.  Petr Jelínek  obsadil v kategorii 65-69 let páté místo, Jirka Bednařík  byl v kategorii 70+ čtvrtý a Petr Navara sedmý.

Tento závod  bývá zpravidla startem do nové sezóny. Ondra Němec, se svojim týmem odvedli  tradičně vynikající výkon. Prusinovice byly v sobotu  opět nasyceny nepopsatelnou atmosférou, na kterou se každoročně těšíme. V příští rok bude navíc opepřen  příchutí  jubilejního 25. ročníku Rohálovské desítky!