V úvodním závodu Frenštátského běžeckého poháru 2018 uspěli i naši běžci

Frenštátský běžecký pohár 2018 odstartoval v neděli 8. dubna Během Papratnou, a to za účasti sedmi dospělých běžců a devíti dětí AK EZ Kopřivnice. V kategorii dospělých, která absolvovala 5km trať od skokanských můstků na Papratnou a zpět, se představilo celkem 39 závodníků. Vítězem se stal náš Jakub Ambros v čase 17:33 min., druhý doběhl Zbyněk Škuca z Frenštátu p. R. (17:45 min.) a třetí místo obsadil Kristián Škoda z CK Continental Frenštát (18:41 min.). Z našich dalších reprezentantů se na stupně vítězů prosadil v kategorii mužů C třetí Jiří Zátopek (22:34 min.), v kategorii mužů D zvítězil Josef Kvita (23:43 min.) před druhým Petrem Jelínkem (23:59 min.) , kategorii mužů nad 70 let ovládl Jiří Bednařík (28:03 min.) před druhým Petrem Navarou (32:25 min.) a v ženách A si pro třetí místo doběhla Patricie Chýlková (26:03 min.).

Na mládež čekala trať dlouhá 0,8 km a z dětí AK EZ ji nejlépe zvládl Dalibor Drda, jenž časem 2:36 min. zvítězil v kategorii žáků. V téže kategorii pak obsadil třetí příčku Šimon Veselý (2:53 min.)  a pátou Mikuláš Veselý (3:06 min.). V předžácích si suverénně počínal Michal Mazáč (2:55 min.), druhý doběhl Pavel Lacina (3:31 min.) a sedmý v této kategorii skončil Radim Lacina (4:25 min.). Kamila Drdová zvítězila v předžačkách (3:03 min.), Lucie Popová vyhrála mezi dorostenkami (2:52 min.) a třetí příčku obsadila v žačkách Adéla Popová (3:07 min.).