V těžkém terénu dominoval Petr Hudeček

Zřejmě respekt  z náročné tratě přibrzdil  snahu mnohých závodníků absolvovat patnáctý díl seriálu Lysycupu 2013. Tento fakt se odrazil na druhé nejnižší účasti. Trasa se startem z hráze přehrady Šance se řadí mezi nejnáročnější i bez sněhové nadílky. Převýšení  821 m na trase dlouhé 7,1 km ztížila tentokrát běžcům téměř neprošlapaná stezka a zákeřné  sněhové závěje.

Při finálním výstupu na Lysou horu jen pár jednotlivců zvedlo hlavu. Většina z nich podvědomě ukrajovala metry pohledem před sebe. Nešlo vůbec o čas, jenom o to přijít do cíle.

Úvod závodu se vyvíjel podle častého scénáře předcházejících závodů. Junior Tomáš Lichý si vytvořil výrazný náskok a zdálo se že je o pořadí na čele rozhodnuto. Jenomže ve druhé polovině  závodu Tomášovi začaly docházet síly. Naopak Petr Hudeček záhy zlikvidoval  náskok svého soupeře a výrazně se od něj odpoutal. Při doběhu se z jeho obličeje nedaly číst známky únavy. Petr Hudeček ((mo)mentálně opavské dupy)  doběhl za 56:30 min. Druhou pozici si uhlídal Tomáš Lichý (Splašení goroli)  57:55 min.Třetí  Tomáš  Čer (S-Trail Orlová) měl téměř dvouminutovou ztrátu. Za pozornost stojí výkon Petra Škrabánka (Bílovec), který zvítězil v kategorii padesátníků s více jak desetiminutovým náskokem!

V kategorii žen si opět dominovala Tamara Stonová (Fialové Kobry) 1:07:32 hod. Druhá Jája Kotalová (SK Fighter Insider) s časem  1:20:17 hod.doběhl za ní z propastnou ztrátou.

Vítězný Petr Hudeček při doběhu do cíle

Po doběhu řada závodníků  našla zázemí v bufetu Šantán. Horký čaj je zahřál  a pak se rozběhli dolů. Na Větrech jsem potkal mladého turistu, který vlivem vyčerpání málem zkolaboval. V tom okamžiku jsem si uvědomil, jaké penzum úsilí museli  v dnešním závodě podat účastníci dnešního Lysacupu.

Teď již na ně čekají poslední dva závody Lysacupu 2013 se starty u Hotelu Bezruč a od Rajské boudy. Věřím, že tento fakt se odrazí ve zvýšené účasti a proto za týden Ahoj.

Označeno v Reportáže
Jeden komentář “V těžkém terénu dominoval Petr Hudeček
  1. petr napsal:

    Pěkná reportáž, jen malá připomínka, v kategorii padesátníků po dlouhé době chyběl Tomáš Bohatý, který mně posledně nadělil 9 míst.

  2. petr napsal:

    Ještě musím zmínit krásné fotografie. Jirko, umísti odkaz na stránky Lysacupu.

Facebook
AK EZ Kopřivnice