V Myszkówe vydolovali naší běžci tři medaile

Myszków  8. – 9.6 2019

Již tradičně, každoročně  jezdíme do partnerského města Kopřivnice, polského Myszkówa na jejich běžecký závod.Proto ani letos jsme neodmítli jejich  pozvání na jubilejní 40 ročník „Bieg V.stawów.“ ( „Běh pěti rybníků“). V sobotu , den před závodem nás uvítali  naši hostitelé. Byli jsme ubytování v hotelu Kukubara. Důkazem toho, že naše výprava nebrala účast na závodě na lehkou váhu svědčí i fakt, že v sobotu večer absolvovali lehký trénink.

Další den v 10 hodin odstartoval hlavní závod na 10 km.Trať tohoto závodu je dost atypická. Běží se lesní cestou s hlinitým a písčitým podkladem. Lemuje ji borovicový háj, smíšený les a paseky. Dalším zpestřením je běh po hrázi dvou rybníků. Kdo si zvolí volnější tempo má čas vnímat kouzlo této krajiny.

Po pár metrech tu se protlačil do čela závodního pole náš David Hanke, který si tradičně zvolil svoje tempo. Našim nejúspěšnějším běžcem byl zmiňovaný David Hanke, který ve 169 členném poli obsadil celkově sedmé místo časem  40:01 a zvítězil ve své běžecké kategorii 46 + , Radek Raška  byl šestý v kategorii 30 + časem 40:55. Pepík Kvita ve své kategorii získal „bramborovou medaili“ za čtvrté místo v čase 48:54.

Největším překvapením bylo medailové umístění naši Mariky Jančové, která ve své kategorii 46+  obsadila třetí místo časem  59:11. Navíc naše družstvo obsadilo v týmové soutěži celkově třetí místo.

Naše minivýprava zanechala na jubilejním 40.ročníku  „Biegu V. stawów“ výraznou stopu, co nás moc těší. Věřím, že se brzy objeví na 17. ročníku „Běhu  rodným krajem Emila Zátopka“  běžci našeho partnerského města z Myszkówa, kterým oplatíme jejich pohostinnost!