Úspěšný Vaškův vstup do sezóny

Navážu na Rosťovu metaforu:,, Roztočil se kolotoč závodů Moravskoslezského poháru 2011“. Prolog se odehrál v Kobeřicích. Zde jsou přímo ideální podmínky pro pořádání široké škály sportovních akcí.
V neděli 13. března zaklepalo na dveře předjaří. Jasná obloha a teplota nad 10 stupňů vytvořila příjemné podmínky pro testování formy na začátku nové běžecké sezóny. Zvlněný terén a poryvy větru prověřily odolnost účastníků akce na dvacetikilometrové trati.

Běžci našeho klubu řeší v současnosti řadu problémů, zdravotní, studijní, rodinné. Patří to do bohaté plejády života. Věřím, že postupně budou odstraňovat z cesty balvany starostí a postupně se objeví na běžeckých tratích.

Vašek Bitala na loňském Porubském čtvrtmaratonu

Naše hvězda, vítěz MBP 2010, Vašek Bitala vstoupil do sezóny tou správnou nohou a zazářil. V nabité konkurenci zvítězil Tomasz Wrobel ( MK Centrum Dziegiielow ) v čase 1:10:07 hod. Druhý byl Vašek Bitala za 1:11 41 hod. Třetí doběhl Aleš Velička ( X-Air Ostrava ) za 1:12:25 hod.
V ženách zvítězila s víc jak desetiminutovým náskokem Petra Pastorová ( MK Seitl Ostrava ) za 1: 21:15 hod. Druhá byla Adéla Esentierová (Baláž Extreme Team Ostrava) v čase 1:31:20 hod. Třetí doběhla Veronika Jerglíková(AO Kobřice) 1:33:16 hod.