Úspěšné závody

Dětem z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, který byl ještě donedávna Lašským běžeckým klubem, se i pod novým názvem daří. Vidět je bylo na silničních bězích v Novém Jičíně a Valašském Meziříčí, i v krajském přeboru přípravek zlínského kraje ve víceboji, který hostily Otrokovice.
V Běhu dětí a rodičů novojičínským parkem startovalo na svatého Václava přes sto adeptů královny sportu. V kopřivnickém dresu se jich představilo téměř třicet a na tratích je bylo vidět. Zlato vybojovali Filip Raška (chlapci 2006/07), Hynek Bartoň (chlapci 2004/05) a Nikola Chovanečková (dívky 2004/05), o stříbro se postarali Lucie Šenkeříková (dívky 2008 a ml.), Amálie Hanzelková (dívky 2006/07), Lucie Bačová (dívky 2004/05) a Vojta Frýdl (chlapci 2004/05), a bronz přidali Daniela Bačová (dívky 2006/07) s Jakubem Hanzelkou (chlapci 2006/07). Celkem si klub z dětských kategorií odvezl devět cenných kovů. Výsledky najdete zde.
Ve Valašském Meziříčí, kde se o den později konal Běh náměstím, se sešla ještě větší konkurence, ani tady se ale kopřivnický klub neztratil. Zcela ovládl kategorii dívek r. 2005/06, kde bral prvních pět míst. Vyhrála Nikola Chovanečková před Adélou Tkáčovou a Natálií Maternovou, čtvrtá doběhla Nicol Novák, pátá pak Ema Feilhauerová. Stejné kategorii chlapců dominoval Vojtěch Frýdl, těsně pod stupni vítězů skončili Hana Soukalová v kategorii dívek r. 2003/04 a Jan Tkáč v kategorii chlapců r. 2003/04.
V Otrokovicích startovalo 2. října v krajském přeboru Zlínského kraje nebývalých 188 dětí. Mladší a starší přípravka závodila ve čtyřboji, atletická školka ve trojboji. Právě v kategorii atletické školky (r. 2005 a mladší) se Zátopkovu klubu, který do Otrokovic přivezl dvacet závodníků, hodně dařilo. Mezi chlapci vybojoval v konkurenci dvaadvaceti malých atletů zlato Vojtěch Frýdl, na pěkné šesté a sedmé příčce skončili Matěj Melčák a Vojtěch Lasovský. Kategorii dívek, kterých se představilo osmnáct, Kopřivnice zcela ovládla. Zvítězila Nikola Chovanečková před Emou Feilhauerovou a Natálií Maternovou, čtvrtá byla Nicol Novák, slušnou šestou příčku brala Michaela Melčáková. V dalších kategoriích dosáhli hodně vysoko Hynek Bartoň, čtvrtý mezi chlapci r. 2003/04 (36 startujících) a Adam Raška, šestý mezi chlapci r. 2001/02 (35 startujících). Výsledky najdete zde.
Označeno v Atletika pro děti
Facebook
AK EZ Kopřivnice