Úspěšné tažení našich běžců

14.ročník Veřovské desítky    sobota 22. dubna 2017

Předcházející slunečný den nahradila v sobotu zatažená  obloha, ze které se občas spustila mírná sprška. Zřejmě toto typické  aprílové počasí se promítlo  slabší  účasti v Běhu dětí, ve které často dominovalo mládí z kopřivnické Atletické školky. Naši mladí atleti zvítězili v pěti  kategoriích, čímž  opět dokázali , že v rámci regionu těžko hledají  konkurenci. Výborným tahem  pořadatelů  bylo  bezprostřední vyhlašování výsledků v jednotlivých  kategoriích. Pochvalovali si to  rodiče i děti, protože  mohli  jít bezprostředně po závodě domů

Záběr z nejatraktivnějšího klání ,,Běhu maminek s kočárky“

Na start hlavního závodu se postavilo 80 běžců, což byl vzhledem k nepohodě potěšující fakt. Již od počátku se usadilo na čele duo běžců – náš Vašek Bitala a Tomáš Navrátil  z AK ASICS Kroměříž. Dlouho běželi  vedle sebe, co jim pomáhalo v držení solidního tempa. V závěru měl víc sil  mladší, ale již ostřílený běžec Tomáš Navrátil, který zvítězil v čase  32:07. Vašek zaostal za ním o pouhých osm vteřin. S výrazným odstupem doběhl třetí  Marek Zeman  (34:49) z SSK Vítkovice.

Vašek mi řekl po závodě: ,, Dnes jsem chtěl ve Veřovicích běžet rychlou desítku. Když jsem při rozcvičování zahlédl Tomáše, tušil jsem, že si s ním pěkně zazávodím. Tomáš hned po startovním výstřelu nasadil svižné tempo. Do obrátky v Mořkově jsme běželi bok po boku. Záhy po obrátce jsem přebral tempo na sebe a mezi pátým a sedmým kilometrem jsem mu  zkusil utéci. Málem se mi to povedlo. Bohužel na osmém kilometru jsem si prožil menší krizi a Tomáš toho využil. V závěrečném seběhu už jsem neměl síly k vystupňování tempa. S výsledným časem jsem spokojený. Jen párkrát se mi povedlo běžet desítku pod 32:15.  Navíc zde  ve Veřovicích je to můj historicky nejlepší čas.“

V kategorii žen dominovala Adéla Esentiérová z Baláž Extreme Teamu Ostrava. Zvítězila ve výborném čase 38:02. Na  dosaženém výkonu se podílel její životní partner Roman Baláž, který  nenašel konkurenci ve své věkové kategorii. Na druhé pozici  mezi ženami doběhla  v čase 40:59  Zuzana Kročová z Hranic a pouhé čtyři vteřiny za ní byla Martina Novotná,  se složitým  klubovým názvem TUV SUD Rusava Bike Team.

Z našich klubových běžců výrazně uspěl  Saša Neuwirth,  který zvítězil (39:45) v kategorii 60+ a Jirka Bednařík (52:32)  v kategorii 70+. V kategorii 50+ uspěl Jirka Zátopek (41:16), který obsadil druhé místo.

,,Veřovská desítka“ se  opět vydařila. Zásluhou na tom má především Ludmila Kellerová, která sobotní dopoledne si odběhla ,,svůj závod“  v místním kulturáku a jeho blízkém okolí. Patří jí proto a jejímu týmu veliké poděkování! Po závodě si všichni pochutnali  na tradičně výborném guláši pana Šmahlíka. Věřím, že se za rok sejdeme  ještě v hojnějším počtu na jubilejním 15. ročníku tohoto závodu.