Úspěšné mládí na evropských hrách v Brně

Celkem čtyři medaile a celou řadu dalších pěkných umístění se atletům AKEZ Kopřivnice podařilo vybojovat na European Kids Athletics Games v Brně. V jihomoravské metropoli každoročně svádějí v mezinárodní konkurenci souboje mladí atleti od jedenácti do patnácti let. Letos byla konkurence obzvlášť nabitá. Čítala 1800 závodníků z českých i zahraničních klubů. Prosadit se tak nebylo vůbec jednoduché.

Dohromady jsme se těšili ze čtyř cenných kovů, a parádně jsme si to užili. Skvělý souboj až do posledního hodu svedl v oštěpařské soutěži mladších žáků r. 2009 Stanislav Jabůrek. Právě posledním pokusem poslal oštěp ke skvělému osobnímu a zároveň klubovému rekordu 45,30 m a radoval se tak z fantastického zlatého úspěchu. V závěru celého programu jej pak napodobily mladší žákyně (r. 2009 a 2010), které dokázaly v konkurenci 68 štafet na 4 x 60 metrů vybojovat druhé zlato. Čtveřice Barbora Máchová, Michaela Richterová, Sofie Šnyrychová a Elena Nováková dosáhla díky rychlému běhu a parádním předávkám času 31,79 s a o dvě desetiny za sebou nechala konkurentky z Litvy, třetí skončila děvčata z Malty.

Stříbro si z Brna odvezla Anna Marie Chalupová, která mezi děvčaty r. 2008 dokázala vybojovat stříbro v běhu na 100 m překážek. Vylepšila si tak pocit z pokaženého rozběhu, kde finišovala v čase 15,66 s. Finále bylo mnohem povedenější a dosažený čas 14,99 s o poznání radostnější. Bronz vyválčil v hodu kriketovým míčkem Jan Chalupa, a to ve velice pěkném osobním rekordu 57,78 m. Obrovská gratulace všem medailistům!!!

Celkem v Brně závodilo 25 kopřivnických atletů. Všichni se rvali o co nejlepší umístění jak nejvíce mohli. Kromě medailí se nám podařilo vybojovat řadu dalších krásných umístění a také jsme si přivezli spoustu osobních rekordů. Všem moc děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a všem přejeme hodně zdaru v pokračující podzimní části sezony!!!

Výsledky EKAG 2022

Označeno v Atletika pro děti, Děti, Mládež
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice