Úspěšná závěrečná tečka našich běžců

30.ročník Silvestrovského běhu  Hrabovou  pondělí  31.12.2018

V historickém roce sametové revoluce 1989, se rozhodl Radek Holuša se svým týmem zorganizovat Silvestrovský běh Hrabovou. Tento závod startoval v nedalekém Šidlovci, za účasti 58 běžců. Od třetího ročníku se pozměnilo místo startu k areálu TJ Sokola Hrabová.

V poslední den loňského roku, bylo pro běžce docela vhodné počasí i vzhledem k tomu, že zatím nenapadal sníh. Hlavní závod odstartoval v 10,15 hodin. Na trať dlouhou  9 550 m se vydalo  178 běžců. Postupně se na čele usadila skupinka favoritů, Zemaník, Bárta, Vrzala. Nejvíc sil v závěru měl Matouš Vrzala (SSK Vítkovice), který zvítězil v čase 32:00. O pouhé tři vteřiny za ním zaostal  Vojtěch Bárta (SSK Vítkovice) a o dalších pět vteřin za ním doběhl Jan Zemaník (Slezan F-M).Traťový rekord Jakuba Zemánka 28:17 (2015) nebyl překonán.

V kategorii žen potvrdila roli favoritky Simona Vrzalová (SSK Vítkovice) a zvítězila v čase 32:50 a tím pokořila dosavadní traťový rekord 33:11 Jany Biolkové z roku 1997. Druhá doběhla Aneta Chlebíková (Třinec) v čase 33:53. V celkovém pořadí třetí byla Petra Pastorová ( MK Seitl Ostrava) 34:26.

Závěrečný závod v roce si přijela vychutnat naše šestičlenná výprava běžců, v doprovodu s menežerkou Marikou Jančovou. Dlouhodobě výbornou fazonu potvrdil náš Saša Neuwirth zvítězil v čase  37:13 s výrazným náskokem ve své kategorii 60+. Naše Kateřina Polášková získala ve své kategorii 2. místo (42:23). Kolekci získaných medailí doplnil třetím místem David Hanke (33:28). V kategorii  mužů 50+ startovalo až 49 běžců a v této konkurenci obsadil  Jara Mička hezké páté místo ( 38:17). I ostatní účastníci výpravy podali solidní výkony Lucia Stránská (48:12) a Josef  Orság (46:10).  Za reprezentaci našeho klubu patří všem jmenovaným veliká gratulace.

Závěr roku se našim běžcům vydařil. Závodní pole běžců zpestřila účast našich kondičních běžců, kteří běhají pod hlavičkou Pomalé šípy. Za necelé dva roky se tato skupina vypracovala zásluhou Saši Neuwirtha na solidní úroveň. Kde se skrývá tajemství jejich úspěchu? Na to je jednoduchá odpověď: „Kvalitní trénink a zodpovědný přístup.“ Jen tak dál Pomalé šípy!

Jiří Harašta

Fotogalerii pořídila : Marika Jančová

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
1 komentáře “Úspěšná závěrečná tečka našich běžců
  1. Marika napsal:

    Musím Jiříka poopravit. Manažer byl tentokrát Pepa, který Marice nařídil, že tam prostě „musí jet“. Mou podmínkou akorát bylo, že to bude silvestrovské překvapení a jedu s Pepou na tajňačku, což se podařilo.
    Prostředí, z kterého se vybíhalo i organizační chaos připomínal doby sokolských sletů, ale o to byla celá atmosféra příjemnější a zajímavější. Čas jako by se zastavil, všude usměvavé tváře, dlouhé běhací nohy, družné rozhovory, přátelská objetí, nadšení z překonaných km a časových limitů…to prostě stálo za to, odloučit se na konci roku na pár hodin od rodiny, jet fotit a povzbuzovat ta běhací zlatíčka.

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice