Úspěch dětí Atletické školky v Hranicích

Sobota 9. dubna 2011
Je studené dubnové ráno. Před sedmou hodinou se město pomalu probírá k životu. Z nočního klubu vychází rozkurážená skupina mladíků. Halasným jekotem dává najevo kdo je vládcem této lokality.
Spěchám ke škole. Skupinka rodičů s malými caparty vyčkává na další příchozí.Nasedáme do minibusu a vyrážíme směrem do Hranic. Snažím se vyprovokovat rozespalé osazenstvo pokřikem: ,, Zpíváme, zpíváme“. Mé pobídky se chytá Ema a rozbaluje melodickou rýmovačku o černoušcích. Když je u konce obratně se vrací na začátek příběhu. Řadu dětí její notování neruší. Mikrospánkem si prodlužují předešlé násilné probuzení.

Zastavujeme před rozlehlým parkem, ve kterém dominuje kromě vzrostlých stromů mohutný altán. Zde se bude odehrávat dopolední klání od těch nejmenších až po dorost. Naše výprava je první. Rozložíme si věci na lavičce. Jana jde přihlásit děti na závod. Zbytek naši výpravy bez pobízení se baví, jak jinak než pobíháním po okolí. Další výpravy se záhy hrnou k prezentaci. Najednou jsou obsazeny okolní lavičky. Park mi připomíná bleší trh.

Moderátorka hlásí aktuální informace. Hlídáme si jí. Děti naši Atletické školky startují v prvních kategoriích. Jsou to nejnabitější skupinky. Některé holčičky postávají čtvrt hodiny před startem u čáry, ze které se za chvíli rozběhnou v boji za vytouženým úspěchem.

Výstřelem startéra se rozpoutávají souboje. Z úvodu si řada dětí klestí lokty cestu před sebe. Již po pár metrech se jim uvolní cesta, ale řada z nich již nemá síly. Trhají se do skupinek. Rodičé i trenéři vykřikují jména:,, Nikolko, Míšo, Lucko“. Je zajímavé, kde ty malé holky berou síly a v závěru dvousetmetrové tratě ještě sprintují. Po doběhu do cíle se řadí děti do dlouhé housenky. Je to výborné. Patří nám od třetího po šesté místo! Jásáme. V téměř třicetihlavém davu se neztratily ani další dívky. Patří nám i osmé a jedenácté místo.
Jediný hoch z naši výpravy Hynek Bartoň startuje v druhém závodě. Má to těžké. Osmnáct konkurentů čeká na svoji příležitost. Konečně je odstartováno. Již od počátku se Hynek dere dopředu. Hlídá si své tempo a triumfuje. Je první!
( Další informace o závodě a výsledky naleznete v bloku Atletika pro děti kliknutím v horním části našeho blogu ).

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice