Uragán zábavy nadšenců běžeckého sportu

Blíží se  půlnoc. Kulturák v Mniším osiřel. Do  auta vynášíme  propriety z večírku. Přestože myslíme na řadu detailů na co nemáme ještě zapomenout, rezonují v nás bezprostřední dojmy dnešního večera. V myšlenkách si spouštíme replay  a pozvolna  se odvíjí před námi  film uplynulých hodin.

 Představa, že by tři rodinné týmy byly schopny  připravit  akci  pro  šedesátku  lidí, začala nabírat kontury před třemi  měsíci. Pak následovaly dny hektických  příprav a  sobota 19. ledna  naplnila naši vizi.

Robert Šádek  připravil  v úvodu videoprojekci, která se stala  nosným programem vyhlášení  výsledků  Lašské  běžecké  ligy 2012 .

Obzvlášť si cením faktu, že na naši akci přijeli místostarosta Města Kopřivnice Ing, Miroslav Kopečný a vedoucí odboru školství, kultury a sportu p. Ing. Radomíra Michálková. Třešničkou na dortu byla Alena Peterková, trojnásobná  česká rekordmanka ve vytrvalostních  bežeckých disciplínách. Tito  vzácní hosté předali  ceny  nejlepším závodníkům  naši běžecké soutěže a pak do útrob  sálu  proniknul vír zábavy.

Manželé Kolaříkovi předvedli  ve scénce všední trable  běžce, které se stávají střetem s protipólem, manželkou. Jejich vystoupení mělo  veliký ohlas u publika. Řada z přítomných  běžců viděla v zrcadle nekonečný  souboj s partnerkou.

Živá hudba  má zvláštní  imaginární  sílu. Strhla nás do víru křepčení. A  o to nám šlo. Uvolnit se, odreagovat od všedních starostí. Zničehonic se mezi námi  objevili  manželé Pastorovi. Jejich taneční  kreace byly z jiné planety, než naše  pohupování v rytmu hudby. Nenápadně jsem  pokukoval na jejich vlnící se těla. Byli famozní. Nechápavě  jsem kroutil hlavou. Petra   vyhrává republikové běžecké  závody, vychovává tři syny. Hlavu má plnou  starostí a pak  ustřihne  všechny trable a  profesionálně se  vyřádí s Ríšou na parketu.

O přestávce se  losovala tombola. Někteří  z přítomných  vyhráli  čtyři, pět cen. Pak chodili za mnou a děkovali mi. Já na oplátku děkuji všem, co jste přinesli  pozornost do tomboly. Když poslední vylosovaná paní Matonka měla převzít varnou konvici , suše mi sdělila:,, Tu cenu jsem věnovala já a tudíž patří dalšímu vylosovanému.“ Nakonec se z ní  těšil Martin Keller.

Na závěr bych chtěl  poděkovat manželům Bednaříkovým, Šádkovým a svoji  manželce, za to že dali do  přípravy tohoto večírku  maximum, co se určitě odrazilo  na finálním efektu – spokojenosti  účastníků našeho večírku.

Budeme rádi, když  v příštím roce přijedete k nám, ještě v hojnějším počtu  a necháme se  unášet  uragánem  našeho snažení.

 Motto naši akce:

Nejen  běhat a závodit, ale i  stmelovat partu nadšenců tohoto sportu.

J. Harašta

Ve fotogalerii  J. Harašty v našem blogu, jsou záběry z naši  akce. Občas  mi  vypomohl  Pavel Rýdl, za co mu děkuji.  Bohužel vzhledem k  slabšímu  osvětlení, je ochuzena kvalita záběrů. Nevadí. Vzpomínky na večírek budou dlouho rezonovat  v naši  paměti …

Označeno v Reportáže
6 komentářů “Uragán zábavy nadšenců běžeckého sportu
 1. Saša N. napsal:

  Myslím, že to byla nejlepší akce za posledních X let a jasně se ukázalo, že běžci z Kopřivnice a oklolí k sobě prostě patří bez rozdílu pleti, státní příslušnosti a vyznání :-). Těšíme se na další podobný rej. Saša a Julie Neuwirthovi

 2. Radek Matuš napsal:

  Děkuji Vám za zorganizované zakončení Lašské běžecké ligy 2012 a hezký večírek. Moc se mi libila videoprezentace LBL a následné videopředstavení jednotlivych běžců, kteři se umistili na prvnich třech mistech. Chtěl jsem se zeptat, zda uvedený dokument bude ke stažení na stránkách Vašeho klubu, nebo jestli by se nedalo poslat? Děkuju za odpoveď a na startu letošniho ročníku LBL nashledanou:)

  Radek Matuš

 3. Pavel Rýdl napsal:

  Když jsme obdrželi od Jirky Harašty pozvánku na další slavnostní posezení běžců Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, neváhali jsme ani chvilku a hned potvrdili účast. Po zkušenostech z minulých akcí a vědomi si hesla: “Co Žorž dělá, dobře dělá“, bylo jasné, že o zábavu a dobrou náladu bude určitě postaráno. Nemýlili jsme se. Zázemí sálu v Mniší včetně živé hudby objednané Jirkou Bednaříkem bylo jen začátkem nádherně stráveného večera. Vyhlášení vítězů LBL doprovázené videoprezentací jen podtrhlo krásu běhu a všeho co se okolo něj točí. Následovala večeře doplněná dobrotami paní Haraštové a manželů Šádkových, po kterých se jen zaprášilo. Vůbec jsem jim nezáviděl sobotní dopoledne, kdy museli běhat kolem trouby a hlídat těsto aby se nespálilo.

  A aby nebylo o dobrou náladu nouze, připravili si manželé Kolaříkovi vtipný „obrázek“ z rodiny, kde zástupce silnějšího pohlaví chodí pravidelně běhat, zatímco, manželka musí zůstávat doma a starat se o domácnost. Věřím, že ve většině běžeckých rodin to vypadá jinak….

  Pak následovala volná zábava za zvuků hudby, kterou také objednal a zajistil neúnavný Jirka Bednařík. V počátku jsme si připadali jako na „normální“ akci až do chvíle, kdy na parket doslova vpluli manželé Pastorovi. To, co Petra s Ríšou předvedli ve svých tanečních figurách, za to by se nemuseli stydět ani účastníci televizní soutěže Star Dance. Jedním slovem nádhera. Stačilo chvilku netančit a s otevřenou pusou sledovat, co vše lze v tanci dokázat. Až do soboty jsem si myslel, že Petra je „pouze“ vynikající běžkyně, ale poznal jsem, že je „světová“ i v tanci. A že jej bere také s humorem, potvrdila její role „mašinky“ ve stejnojmenné písničce.

  Napjatě každý také čekal na vyhlášení tomboly. Někteří vyhráli více, jiní méně, ale slovní doprovod Žorže nenechal nikoho na pochybách, že se dostalo na každého a dobrá nálada dál pokračovala.

  Ti, kteří přijeli z větší vzdálenosti, popř. je další den čekaly nějaké povinnosti, se začali pomalu vytrácet, až zůstalo, podobně jako loni „zdravé jádro“. Využili jsme poloprázdného parketu, Žorž předvedl své pestré taneční kreace, až došlo k poslední skladbě přítomné kapely.

  O tom, že zde byla opravdu dobrá parta, svědčí i to, že se na závěr všichni podíleli na závěrečném úklidu, protože na pořadatele by toho bylo opravdu moc. Stoly, židle, nádobí a další předměty se podařilo společnými silami alespoň trochu uklidit. Snad jsme tam nenechali velký nepořádek…..

  Tímto bych chtěl poděkovat výše jmenovaným a všem ostatním účastníkům za nádhernou atmosféru sobotního večera, a pokud se bude připravovat další podobná akce, určitě nebudeme chybět.

  Nezbývá než ještě jednou zopakovat pozměněná slova klasika: „Co Žorž dělá, dobře dělá…“

  Jarka a Pavel Rýdlovi

 4. David Hanke napsal:

  Dodatečně se omlouvám, že jsem se akce nezúčastnil, „z rodinných důvodů“, ale případné další akce se již zůčastním a rád. Dle komentářů a fotek to stálo za to. Nejvíc mě mrzí, že jsem neviděl tu scénku manželů Kolaříkových, jestli bych v tom našel podobnost u sebe.Tkže ,doufám že příště.

 5. Pastorovi napsal:

  Jirko
  moc děkujem Tobě a ostatním za zorganizování svělé akce v supr atmosféře, kdy si to prostě nešlo neužít. A také skvělá příležitost si z mnohými poklábosit, posmát a pobavit se. Takových možností není v průběhu roku moc, a tato se rozhodně počítá. A není nejmenších pochyb, že každý ze zůčastněných, obojího pohlaví, bežců či neběžců, ba i dětí, si dal ten večer na parketu svůj osobák 🙂
  Petra a Ríša

 6. Raduz napsal:

  JIRKO a celý organizační TÝME,
  chtěli bychom s Laděnkou poděkovat touto cestou za pozvání a možnost strávit část odpoledne a večera ve velmi příjemné společnosti lidiček „nalazených na stejnou vlnu“ a v prostrředí, které mi připadalo jako domácí… . Budeme se těšit na setkání s Vámi na již tradiční Seitl párty, nebo při jiné, třeba právě sportovní příležitosti.
  S pozdravem
  Čus Raduz

Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice