Týmová štafeta Havířov

30.6.2024 se v Havířově u Malé Jamajky pod Letním kinem konala týmová běžecká akce pro osmičlenné týmy s délkou trati 8 x 2km. Složení týmu mělo omezení, každý tým musel mít v sestavě minimálně 3 ženy a jednoho běžce nad 60 let. Podařilo se nám sestavit celkem 2 týmy, kde z 15-ti běžců a běžkyň byla více než polovina složena z rodinných dvojic –  matka/dcera,  matka/syn nebo manžel/manželka.

Trať byla převážně po zpevněném povrchu s prudkým kopcem hned na začátku a třemi překážkami. Oba týmy se s tratí popasovaly nad očekávání výborně. Mixový tým pod názvem Lašské Strely si z Havířova dokonce odvezl stříbro za čas 1:05:56,6. Naši mlaďoši a mlaďošky byli nejmladšími účastníky na trati a i v hodnocení jednotlivců je bylo hodně vidět.  Míša Mazáč (7:20,1) a Adam Kollega (7:22,6) se umístili celkově na druhém a třetím místě mezi všemi 80-ti běžci.

Mixovou štafetu výborně rozběhl Petr Polášek, který předával jako jeden z prvních na čele závodu. Následně ženské trio v pořadí  Katka Polášková, Lenka Quittová a Martina Mazáčová vytvořilo stabilní pozici na průběžné druhé příčce. Svým výkonem podpořili také David Hanke a z BK Příbor „vypůjčený“ šedesátník Petr Bobko, takže naši mladí finishmani Míša Mazáč  a Adam Kollega mohli svým excelentním výkonem závod dotáhnout do stříbrného konce.

Druhá štafeta běžící pod názvem Emilky byla jediným čistě ženským týmem a také si vedla nad očekávání dobře. Z deseti štafet doběhla na krásném 7. místě. S těžkou pozicí mezi dravci na startu se popasovala Elena Nováková, která předávala skvěle běžící Laře Quittové, srdnatý výkon předvedly také mamky Petra Nováková a Táňa Petrášová. S troškou štěstí se nám podařilo sehnat i běžkyni dříve narozenou, abychom splnili pravidla, Lídu Šokalovou, za což jí moc děkujeme. Závěr obstaralo osvědčené trio Katka Polášková, Lenka Quittová a Martina Mazáčová.

Za zmínku stojí určitě i výkon Ivana Karase, který se nám sice nevešel do sestavy, ale který podpořil jeden z týmů pořadatele a z Havířova si kromě super zážitků odvezl i bronz.

Byla to super týmová akce s nábojem a pro některé z nás i krásné zakončení školního roku.

Děkujeme moc pořadatelům a těšíme se zase někdy příště.