Anička Slívová dvakrát pátá na Mistrovství světa ve Skyrunningu

Poslední červnový víkend se v horách kolem města Bar v Černé Hoře konalo juniorské Mistrovství světa juniorů ve Skyrunningu (horském běhu). Tohoto šampionátu se zúčastnila i naše kopřivnická běžkyně Anička Slívová.
První závod Vertikální Kilometr se běžel v pátek 28. 6. ráno a trať závodu vedla z městečka Sutomore nahoru na vrchol hory Vrsuta. Tento závod měřil 5,5 km, při kterých závodníci museli nastoupat 1000 výškových metrů. Anička ve své kategorii Youth C (U20) v tomto závodě doběhla v čase 1:06:06s na krásném 5. místě a uzavřela tak TOP 5 závodnic této věkové kategorie.

V neděli 30. 6. ráno odstartoval v historickém centru Stari Bar druhý závod šampionátu, a to delší Skyrace s parametry 19 km a převýšením 1600 m a kratší Skytrail o délce 12 km a převýšením 750 m. Anička se oproti minulému roku postavila na start delšího závodu Skyrace. Trať Skyrace byla dost výživná, jelikož již ze začátku po vyběhnutí z města nastalo prudké stoupání. Nejvyšším bodem Skyrace byl totiž na 9. km trati vrchol hory Rumija s nadmořskou výškou 1594 m. Po zdolání této hory závodníky čekaly 4 kilometry extrémně technického hřebenu, kde se běželo volným terénem po skalách a kamenech. Poté už přišla na řadu příjemnější část, a to konečný 6 kilometrový seběh zpátky do centra Stari Bar.
Anička v tomto závodě protla cílovou čáru v čase 3:16:42s a doběhla taktéž na pěkném 5. místě v kategorii Youth C (U20). V kombinaci součtu obou závodů pak obsadila 4. příčku. Česká reprezentace skončila na těsném 4. místě; za Španělskem, Japonskem a Velkou Británií.

“Jsem moc ráda za skvělé umístění, které se mi v obou závodech podařilo zaběhnout. Poslední dva měsíce jsem se specializovala spíše na dráhu, a tak jsou pro mě tyto výsledky příjemným překvapením. Dokázala jsem si, že i s atletickou přípravou můžu konkurovat holkám, které se na horské běhy mnohem více specializují. Oproti minulému roku jsem měla i více zkušeností co se týče správné výživy před závodem a během závodu. Díky tomu jsem během obou závodů nedostala žádnou velkou krizi a až do cíle se cítila dost silná. Teď už mě čeká zasloužené posezónní volno a poté mi začíná příprava na podzimní dráhové a silniční závody, kdy vrchol bude nejspíš mistrovská desítka v Praze Běchovicích.”