Triumf na Mítinku v Otrokovicích

Halový Mítink v Otrokovicích, kterého se tradičně účastníme, nám ve čtvrtek 9. 2. 2017 vynesl celou řadu úspěchů, a to jak v kategorii mladšího a staršího žactva, které závodilo dopoledne v jednotlivých disciplínách, tak v kategorii přípravky, která si to odpoledne rozdala v trojboji.

Žactvo vybojovalo čtyři vítězství, a to v běhu na 40 y mladších žákyň, který vyhrála ve vynikajícím čase 5,55 s Adéla Tkáčová, v běhu na 40 y překážek, kde zvítězila Hana Soukalová v neméně skvělém čase 6,64 s, ve vrhu koulí starších žákyň, kde v novém osobním rekordu 9,50 m triumfovala Klára Holubová, a ve vrhu koulí starších žáků, kterou vyhrál Martin Skoták výkonem 10,76 m. Adéla Tkáčové si kromě zlata ze sprintu odvezla ještě stříbro ze skoku dalekého, kde dolétla k parádnímu osobnímu rekordu 453 cm a z běhu na 40 y překážek, kde doběhla těsně druhá v čase 6,67 s, a bronz ze skoku vysokého, kde vybojovala výkonem 130 cm třetí místo. Získala tak medaili v každé disciplíně a odvezla si za to speciální cenu pořadatele. Hana Soukalová vybojovala třetí místo ve sprintu na 40 y časem 5,70 s (osobní rekord) a čtvrté místo ve skoku dalekém osobním rekordem 445 cm, z bronzové pozice jí při rovnosti výkonů se soupeřkou přitom odsunul druhý horší pokus. Hynek Bartoň získal druhé místo ve skoku dalekém, kde dolétl k velkému osobáku 461 cm. Stříbro vybojovala i Adéla Hrnčárková ve sprintu na 40 y v osobním rekordu 5,54 s a přidala čtvrté místo na překážkách výkonem 6,42 s.

Odpolední představení přípravek bylo jasně v naší režii. V trojboji (sprint na 40 y, hod raketkou, skok daleký) starší přípravky dívek (r. 2006/07) zvítězila Petra Benišová, před Michaelou Bělunkovou a Patricií Pešlovou (všechny AK EZ Kopřivnice), ve stejné kategorii chlapců zvítězil Daniel Hanzelka před Matějem Melčákem a Vojtěchem Raškou (všichni AK EZ Kopřivnice), v mladší přípravce dívek (r. 2008/09) vyhrála Barbora Udvarosová před Nelou Štefkovou a Annou Marií Chalupovou (všichni AK EZ Kopřivnice) a tak pouze v mladší přípravce chlapců, kde nám chyběl suverénní Dalibor Drda, zvítězil otrokovický Tomáš Konečný před našimi Matějem Bortlíkem a Josefem Štefánkem. I soutěž čtyřčlenných týmů (tým tvořili dva kluci a dvě děvčata, vždy po jednom z každé kategorie) jsme pak logicky ovládli my, zvítězila Kopřivnice A, před Kopřivnicí B a Kopřivnicí C.

Všem velkým a malým závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a gratulujeme k výkonům i medailím!!!!!

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice