Tři starty a tři stupně vítězů ve Valašském Meziříčí

Ani zima, ani mrholení neodradilo mě, Pavla Michnu a Jirku Zátopka zúčastnit se závodu na 10 km ve Valašském Meziříčí, který se letos konal v nezvyklém termínu 4. října. Vzhledem k velkému množství souběžně probíhajích závodů jsme očekávali nižší startovní účast, což se také potvrdilo. Na druhou stranu byl závod pořádán jako Mistrovství České republiky veteránů, tak by si zasloužil větší účast.

Asi nejčastějším našim tématem před startem bylo, co si vzít na sebe. Ani mráz, ani teplo, ani kočka, ani pes. Nakonec u nás zvítězily kraťasy a dres, já k tomu vzala ještě návleky na ruce. I tak mi ale byla celkem zima na rameno. Každopádně vydržet se to dalo a v závěru už mi to bylo upřímně jedno.

Pavel Michna se statečně  pral s  konkurencí mezi muži. Po zápalu plic se na běžecké tratě vrátil vítkovický Aleš Miko a předvedl, že závodit ještě nezapomněl. Posupně setřásl všechny své soupeře a zvítězil. Pavel doběhl celkově čtvrtý a ač trať měřila zhruba 9,7 km, dosáhl skvělého času 33:05 min. Ve své kategorii mužů 35 až 39 let pak skončil třetí, čímž vlastně získal bronz z MČR veteránů.

Jirka Zátopek se také umístil na stupních vítězů a to na třetím místě v mužích 50 – 59 let se solidním časem 40:52 min. I on tak bral bronz z MČR své kategorie.

A já doběhla druhá v čase 38:23 min. daleko za Šárkou Macháčkovou, který byla zhruba o minutu rychlejší.