Tečku za letošním ročníkem FBP 2014 udělala Podzimní pětka

Závěrečným závodem Frenštátského běžeckého poháru bývá tradičně Podzimní pětka ve Frenštátě pod Radhoštěm se slavnostním vyhlášením konečného pořadí poháru. Samotný závod měří 5,5 km a běž í se na dva okruhy, takže divákům skýtá zajímavější podívanou. A o tu nebyla v pátek 3. října nouze, neboť se rozhodovalo o celkovém vítězi FBP 2014 v kategorii mužů.

Pouhých deset bodů dělilo Ondru Schwarze z PRJ Frenštát pod Radhoštěm a Honzu Rečka před Podzimní pětkou, na prvenství si však zuby brousili oba. Na čele závodu se od začátku usadil podle očekávání Vít Ryška z VSK Univerzita Brno, za ním ale probíhal vyrovnaný boj o druhou a třetí příčku. Téměř čtyři kilometry běželi Ondra s Honzou bok po boku, v závěru však měl více sil frenštátský závodník a do cíle se dostal o dvanáct sekund dříve než Honza. Konečné pořadí FBP 2014 tak bylo stanoveno: 1. Ondřej Schwarz (PRJ Frenštát p. R.), 2. Jan Reček (ARLH Refeere REEBOK Team), 3. David Hanke (AK EZ Kopřivnice), který se stal zároveň vítězem kategorie mužů 40 až 49 let ve FBP 2014 i v samotném závodě.

V kategorii mužů 50 – 59 let zvítězil rovněž v obou hodnoceních Jiří Zátopek. Mezi šedesátníky doběhl v Podzimní pětce druhý Petr Jelínek, který obsadil v poháru tutéž příčku. Stejný počet bodů dosáhl i Josef Kvita, ten se však v závodě umístil třetí a rozhoduje právě pořadí z tohoto závěrečného běhu. Nutno dodat, že měl dva dny před maratonem, a tak šetřil síly.

V ženách si závod odklusala na posledním místě Kristina Čablová z našeho klubu, kterou čekala druhý den desítka ve Valašském Meziříčí, a tak rovněž šetřila silami. V celkovém hodnocení jí to totiž na vítězství stačilo.