Tři medaile z Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva

Na Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva (r. 2003/04) v atletice, které hostila 25. 9. 2016 Olomouc, se nám podařilo vybojovat tři medaile, a to dvě stříbrné a jednu bronzovou.

O první stříbro se postaral Václav Kratochvíl, který v hodu kriketovým míčkem chlapců posledním finálovým pokusem poslal náčiní do vzdálenosti 65,29 m a posunul se ze třetího na konečnou druhou pozici. Tímto výkonem si vylepšil osobní rekord (dříve 64,00 m) a vybojoval tak svůj zatím největší atletický úspěch. Další kov stříbrné barvy získal Martin Skoták ve vrhu koulí za výkon 11,86 m, kterým si stejně jako jeho klubový kolega vylepšil osobní rekord a zopakoval tak stejné umístění z halové sezony. Bronz do kopřivnické sbírky přidala Adéla Hrnčárková v běhu na 60 m, kde ve finále dosáhla času 8,46 s, kterým jen těsně zaostala za svým osobním rekordem. Také pro ni je to zatím největší atletický úspěch, ke kterému přidala velice pěkné sedmé místo v běhu na 60 m překážek (10,65 s).

Ještě rychlejší nad krátkými ploty byla Nela Drozdová. V prvním, nejrychlejším rozběhu dosáhla času 10,56 s a skončila třetí, celkově to ale na medaili nestačilo a skončila pátá. Bronz byl za 10,50 s. Páté místo vybojoval i Hynek Bartoň v hodu kriketovým míčkem (56,53 m), těšit nás ale může, že byl nejlepší z ročníku 2004. Za zmínku určitě stojí ještě deváté místo Šimona Dobečky v dálce (450 cm) a také jeho druhé místo (celkově desáté) ve finále B na 60 m (8,32 s), hned za ním, tedy jedenáctý skončil časem 8,35 s Martin Skoták. Do finále B na 60 m se mezi dívkami probojovala Hana Soukalová a brala nakonec 16. místo (8,85 s). V dálce dívek skončila Nela Drozdová jedenáctá výkonem 435 cm, když jí k postupu mezi finálovou osmičku (a tím pádem k dalším třem pokusům) chyběly 4 cm.

Všem gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu i města!