Trénink s magickým rozhledem na Beskydy

Velký Javorník  patří mezi lákadla turistů, běžců, cyklistů. Potkávám zde mnoho kamarádů, kteří si testují formu. Po zdolání vrcholu s nadmořskou výškou 918 metrů se nabízí  lákavý rozhled  na panorama Beskyd. ,,Mnohem atraktivnější  pohled by se naskytl z rozhledny.“ Této myšlenky se chopil zdejší lesní správce. Státní lesy ČR měli pro jeho vizi pochopení.  Václav Langer  zhotovil grafický návrh. Po jeho schválení řetězce povolení se zahájila výstavba díla v září 2012.

Základovou konstrukci stavby tvoří železobetonové patky. Podlaha je z kamenné dlažby.Celková výška stavby je  25,915 m. Má dvě vyhlídkové plošiny. Do nejvyššího bodu se dostanete po zdolání 106 schodů.

Je 15. srpna 11,00 hodin. Po  slavnostním přestřižení  pásky vycházejí na vrchol rozhledny VIP hosté a následně první návštěvníci této nové dominanty. Jsem mezi nimi. Z tohoto nejvyššího bodu Veřovických vrchů se vám  naskytne rozhled na vrcholy Moravskoslezských Beskyd na Lysou horu, Smrk, Kněhyni, Radhošť, Nořičí horu,  do údolí frenštátské brázdy, Palkovické hůrky, Ondřejník, Červený kámen, či na Jeseníky nebo Oderské vrchy.

Běžci, věřím že se přečtením předcházejících vět necháte inspirovat ke zdolání rozhledny, která je  bezplatně otevřena NON STOP po celý rok. Věřím, že se zde  zde potkáme. Milovník Beskydských vrcholů – Žorž  

Označeno v Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice