Tomasz opět převálcoval své soupeře

Tradičně v Den vítězství se koná Běh osvobození Ostravy. Start závodu byl u Pomníku osvoboditelům v Hrabyni.Pořadatelé museli z technických důvodů pozměnit patnáctikilometrovou trať závodu. Z Hrabyně se běželo přes Háj u Opavy přes Dobroslavice, Plesnou a pak směrem k Porubě. Cíl byl na místním stadionu Arrows.

Po úvodních kilometrech se odpoutal od čelní skupiny vedoucí závodník Moravskoslezského poháru Tomasz Wróbel ( MKS Centrum Dziengielow ) a zvítězil v čase 51:33 min. I když v závěru vystupňoval tempo Aleš Velička (X – AIR Ostrava ) stačilo mu to na druhou pozici v čase 51:48 min.
Třetí byl Ladislav Sventek ( ŠKP Čadca ) za 53:32 min.V zimě absolvoval seriál čtrnácti závodů Lysacupu, ve kterém zvítězil a teď si udržuje kondici účastí na různých bězích.

V kategorii žen zvítězila Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team) které se podařilo doběhnout do cíle v čase pod hodinu za 59:57 min. Druhá byla Kateřina Bluchová ( SSK Vítkovice ) za 1:01 hod.Ivana Zbořilová ( MK Seitl Ostrava ) doběhla třetí za 1:05:09 hod.

Tradičně nás zajímá kategorie veteránů nad 60 let. V závěrečné fázi stupňovaným tempem prodral na čelo této skupiny Bedřich Vynikal z Olomouce a doběhl do cíle za 1:00 : 03 hod. Třetí místo na pomyslném stupni vítězů obsadil Pepík Kvita ( MK ) za 1:02:40 hod. Pátý doběhl náš Jirka Bednařík a desátý Petr Navara ( MK ) .

Moravskoslezský pohár bude pokračovat v devátým závodem 26. května Štramberskou desítkou, na kterou Vás zve náš Lašský běžecký klub.