Tomáš Bortel čtvrtý na mistrovství ČR v hale

Kopřivnický atlet Tomáš Bortel vybojoval na mistrovství ČR dorostu a juniorů, které se konalo poslední únorový víkend v Ostravě, krásné čtvrté místo. Vrh koulí juniorů měl jasného favorita v podobě Michala Forejta, ten své tabulkové postavení potvrdil a zvítězil v novém osobním rekordu 18,08 m. Tomáš Bortel do soutěže vstupoval jako čtvrtý koulař letošních tabulek a své postavení potvrdil. V závodě si vylepšil osobní rekord na 16,28 m. K bronzové medaili mu scházelo 50 cm. Snad si na cenný kov sáhne znovu při šampionátu v létě, což už se mu podařilo v loňském roce. Každopádně, velká gratulace!!!

Na šampionát se z kopřivnického klubu nominoval vedle Bortla také Tomáš Bátrla, a to v běhu na 1500 m juniorů. Bátrla je v atletice nováčkem, přesto velice rychle pronikl mezi nejlepší ve své kategorii. V závodě bohužel doplatil právě na nezkušenost, a to pádem po kolizi se soupeři v poslední třetině závodu. Každopádně závod byl pro něj velkou školou a my mu přejeme mnoho dalšího zdaru v atletických soutěžích.