Titul a stříbro na Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích

Parádní úspěch jsme zaznamenali na Mistrovství Moravy a Slezska v halových vícebojích, které se konaly 18. – 19. 1. 2020 v Ostravě. V sobotním pětiboji žákyň vybojovala titul mistryně Moravy a Slezska Adéla Tkáčová, a to výkonem 3203 bodů, který jej jejím novým osobním a zároveň klubovým rekordem. Po oba dny pak sváděli v sedmiboji souboje žáci. Výborně si počínal Daniel Hanzelka, jenž bodovým ziskem 3391 bodů vyválčil v mistrovském závodě skvělou druhou příčku. Byl to jeho první halový sedmiboj, takže pro něj základní osobní a zároveň i klubový rekord. Výkon a umístění je o to cennější, že Daniel závodí v kategorii žáků prvním rokem. Veliká gratulace oběma!!!

Velice pěkné vícebojařské zisky dali dohromady i další závodníci kopřivnického klubu, a to především žákyně. Mezi 40 žákyněmi se na 14. místě umístila ziskem 2582 bodů Patricie Pešlová, na 15. místě se ziskem 2562 bodů Sára Šebestíková a na 16. místě se ziskem 2511 bodů Michaela Melčáková. Další závodníci potěšili dílčími výkony, nejvíce Šimon Veselý na překážkách a ve výšce a Amálka Hanzelková na překážkách, ve výšce a dálce. Víceboj kromě výše uvedených závodníků AKEZ Kopřivnice úspěšně zvládli ještě: Barbora Sasínová, Lucie Schwarzbachová, Dorota Sochová a Šimon Bartoň. Všem gratulujeme!!!

Adéla Tkáčová, Daniel Hanzelka a Ema Feilhauerová, která absolvovala víceboj o týden dříve v Jablonci nad Nisou se ziskem 3035 bodů, si svými výkony zajistili účast na Mistrovství ČR ve vícebojích, které se bude konat 7. – 9. února 2020 v Praze. Adéle Tkáčové patří s aktuálním bodovým ziskem druhém místo v celostátním žebříčku a měla by tak patřit k horkým favoritkám soutěže. Ema Feilhauerová půjde do závodu z pátého místa tabulek, Daniel Hanzelka z jedenácté příčky. Držíme palce!!!

Výsledky Mistrovství Moravy a Slezska v halových vícebojích 2020

Označeno v Atletika pro děti, Děti
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice