Tečka za seriálem Lysacupu 2012

IX. ročník Lysacupu 2012 vyvrcholil v sobotu  25. února poslední šestnáctou etapou. I když  termín tohoto závodu  kolidoval s atraktivní  Rohálovskou desítkou, skalní účatníky tohoto  běžeckého seriálu se nenechala odradit a zvítězilo u nich rozhodnutí udělat poslední zářez  na pažbě  oblíbeného běžeckého seriálu. Startovalo se od Rajské boudy, kde se parkoviště opět napěchovalo k prasknutí.

Epilog  byl zpestřen o atraktivní vsuvky. Po doběhu obdrželi běžci dvojnásobný počet bodů. Před samotným startem byli závodníci rozděleni do tří vln.  První skupina vyběhla na trať v 10:00 hod. Ve druhé vlně bylii běžci, kteří figurovali  v průběžném  hodnocení do 30 místa. Ti odstartovali s 2:30 min. handicapem. Poslední elitní skupina  se vydala na trať s dalším 2:30 min. odstupem. Byli v ní běžci, kteří se alespoň jednou v průběhu letošního seriálu  umístili do desátého místa.

Hned v úvodu na všechny čekala nástraha v podobě zledovatělé silnice. Pořadí  běžců se postupně promíchávalo. V samotném finále bylo toto pořadí:1.Ondřej Horák( X- Cobras) 2.Láďa Sventek(I Nov- 8run.sk)3.Tomáš Lichý ( Skialp Beskydy).
V ženách zvítězila Veronika Jerglíková ( AO Kobeřice), před Veronikou Kotalovou ( Nika) .

Celkové pořadí po šestnácti závodech: 1. Ladislav Sventek (Inov- 8run.sk) 2. Radim Kasalík ((mo)mentálně Opavské dupy) 3. Tomáš Čer ( BK SAK ložiska Karviná).
 Jirka Zátopek  startující v dresu ( X-Cobras) byl v druhé skupině startujících, přesto  se zaskvěl čtvrtým pořadím v cíli a v konečném pořadí zvítězil ve své věkové kategorii před Petrem Škrabánkem z Bílovce.

Náš Tomáš Polášek v dresu Valašského království , vzhledem ke třem absencím v závodech skončil na 42. pozici. S přihlédnutím k faktu, že bylo bodováno celkem  570  běžců, je to solídní umístění.

V ženách kralovala  podobně jako vloni  Tamara Stonová  v dresu ( X cobras ). Druhá byla juniorka Denisa Bartošová ( X-trail) a třetí Veronika Jerglíková (AO Kobeřice).

Odpoledne po závodě se běžecký cirkus  přesunul do Ostravice, kde  v hotelu Freud  proběhl závěrečný ceremoniál Lysacupu 2012 s vyhlášením  výsledků. Po rozdělení cen, pohárů a darů se rozjela zábava do tradičně vysokých obrátek a pro mnohé končila až nad ránem.