Tamara sbírá mužské skalpy

Od hotelu Bezruč je nádherná vyhlídka na vrchol Lysé hory, ale tentokrát se okolní krajina topila v mlze, kterou navíc zahustil smogový opar. Tento fakt neodradil běžce Lysacupu vyběhnout na trasu dlouhou pouhých  3,7 km,  s výrazným převýšením 664 m.

Junior Tomáš Lichý (Splašení goroli) se odpoutal od čelní skupiny a běžel si svůj závod. Jeho čas v cíli byl 31:26 min. Petr Hudeček ((mo)mentálně Opavské dupy) tentokrát  na Tomáše nestačil a doběhl za ním s téměř s minutovým odstupem v čase 32:31 min. Třetí byl  Pavel Šindelek (Olympáci) se čtvrtminutovou ztrátou.

Tamara Stonová (Fialové Kobry) má mezi ženami dominantní roli. Doběhla v celkovém pořadí na 18. místě z celkového počtu  193 startujících  závodníků v čase  36:03 min. Převážná část mužů prostě na ni nemá. Druhá byla Denisa Krejčiříková ( VZS Ostrava)  za 40:45 min.

Petr Škrabánek z Bílovce, který běhá v kategorii mužů nad 50 let se mi  po závodě svěřil ze svými dojmy: ,,Noha ve stopě držela pěkně. Před týdnem se startem od přehrady Šance, to byla dnes  paráda. Tamaru se mi podařilo předběhnout až těsně před cílem, za hranou severní sjezdovky.( Ženy startovaly minutu před námi).

Zato Tomáš Bohatý, můj rival v kategorii, mi dával kapky. Dostal se přede mne už v Hangu, který byl neobvykle prostupný s  poměrně široce prošlánutou stopou. Opět jsem přepálil začátek. Bylo to při strmém výběhu, ať nezůstanu v tlačenici až někde vzadu a navíc po Tomášově předběhnutí. Přesto v následující rovince jsem šel na chvíli před něj, ale v dalším stoupání ukázal, jak to s těmi holemi umí. Po polovině trasy následovalo  pro mne několik chodeckých úseků. Na rovince kolem Malchoru již mi bylo fajn. Podařilo se mi dotáhnout ke dvěma běžcům. Pak přišel finální stoupák do sjezdovky, kterou nemám rád. U mohyly jsem měl málem plíce na sněhu. V cíli mi Tomáš nadělil přes minutu a půl. Podal obdivuhodný výkon. Vždyť v celkové klasifikaci doběhl na osmém místě. Je to borec.“

O víkendu se běží závěrečná etapa Lysacupu 2013. Startuje se  od Rajské boudy. Motivací pro všechny je dvojnásobný počet bodů, s následným slavnostním vyhodnocením této soutěže. Řada běžců se těší na tento finální moment, který se již tradičně vrývá nesmazatelně do jejich paměti…