Suverénní Tomasz

MK Seitl Ostrava si vybral ke spolupráci Sbor dobrovolných hasičů v Jilešovicích pro zorganizování akce zařazené do MBP pod názvem Jilešovický Hasičský běžecký velikonoční čtvrtmaraton.

Tomasz Wrobel ( MKS Centum Dziegielów ) má i v letošní sezoně ambice na vítězství v seriálu závodů MBP. Zvítězil s výrazným náskokem v čase 35:55 min.O druhé místo se sváděl souboj, ze kterého vzešel vítězně Aleš Velička ( X- Air Ostrava ) 37: 33 min. Třetí byl Tomáš Svoboda ( Všechovice ) 37:40 min.
Nejen na čelních pozicích, ale i v rámci závodu se sváděly urputné souboje. Třeba Jirka Zátopek ( MK Kopřivnice) porazil o pouhou vteřinu svého rivala Petra Škrabánka ( Bílovec).
Nikos Tsametis ( BK SAK Ložiska Karviná ) se jen tak lehce nevzdává. Maratónky nemíní pověsit na hřebík.V Jilešovicích zvítězil ve své kategorii za 51: 23 min. a o osm vteřin porazil svého běžeckého souputníka Ervina Podžorného ( Český Těšín ).
Náš Jirka Bednařík doběhl ve své kategorii pátý za 48:06 min.

Darina Krausová ( MK Kopřivnice ) se před pár dny proháněla na běžkařských tratích. O tom, že pro ní nebude problém přeorientovat se na silniční běhy, dokázala v sobotním závodě. Zvítězila v čase 45:19 min. Druhá byla Klára Rampírová ( Valašské království ) 45:39 min. Na třetí pozici doběhla Ivana Zbořilová ( MK Seitl Ostrava ) za 47:19 min. a stala se vítězkou v kategorii do 34 let.

Vítězové si odnášeli velikonoční pomlázku a kolem vládla pohodová nálada. Běžci mezi sebou spřádali plány. Další víkendy zaplní souvislý řetěz závodů: Během Hrádkem, Kateřinský běh, Veřovická desítka. Kéž by se ke zlepšujícímu počasí přidala i kvalitnější kondice…