Dusno a náročná trať prověřily běžce

Naštěstí  počasí v sobotu nezopakovalo svůj scénář, kdy před rokem se dopoledne se spustil déšť. Zato teplota 25 stupňů a dusno se stalo pro 129 běžců velikou překážkou. Hned na prvních metrech první seběh a následný výběh výrazně roztrhal závodní pole. Kdo  neodhadl tempo, záhy pocítil kyslíkový deficit, který vzniká v úvodní fázi enormní svalové zátěže.

Strmé výběhy a seběhy si brzy vybíraly svoji daň. Do nejdelšího výběhu v polovině tratě mnozí běžci  přecházeli v chůzi. Zde přišlo vhod osvěžení. Od Palárny do cíle je stoupák, ve kterém již někteří běžci strhávali ze sebe i trika.

Náš Vašek Bitala ( Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) obhájil loňské prvenství. Do cíle doběhl v čase 36:20 min. Další náš běžec Jakub Ambros podobně uhájil loňskou druhou pozici v čase 37:04 min. Na třetím místě doběhl polský veterán Tomasz Wróbel (MKS Dziegielów) za 37:40 min.

V ženách  zvítězila favoritka  Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team ) v průměrném čase 46:18 min. která mi v cíli řekla: ,,Neriskovala jsem. Běžela jsem v tempu, které mi dovolilo zbytek závodního pole.“  Druhá byla  Andrea Krstevová (Pearl IZUMU )  za  46:33 nin.  před  třetí Ivanou Zbořilovou ( BK SAK Karviná)  47:41 min.

Z našich  běžců uspěl Pepík Kvita, který byl v kategorii nad 60 let třetí za 48:25 min. Za ním na čtvrté pozici doběhl  Petr Jelínek. V první desítce ve svých kategoriích doběhli Martin Keller, David Hanke, Stanislav Zátopek, Jirka Bednařík a Petr Navara.

Na závěr patří veliké díky moji  manželce za významnou pomoc při organizování této akce. Tímto se jí omlouvám za neuposlechnutí příkazu zůstat v sobotu doma, co jsem si ve finále doslova,,odskákal.“ Díky manželům Sopuchovým, Jirkovi Zátopkovi , Mudr. Quardovi, manželům Podolským atd.  a samozřejmě všem sponzorům. Postřehy a připomínky mi pište na e-mail:jiri.harasta@ktknet.cz  Na Vaši účast se těšíme na jubilejním 35.ročníku Štramberské desítky!

Výsledky Štramberské desítky 2014

Označeno v Reportáže
Jeden komentář “Dusno a náročná trať prověřily běžce
  1. Milan Sochor napsal:

Dobry zazitek. Dobre zarizeni v telocvicne u startu/v cili. Je treba mit uctivy pristup ke teto trati a krotit sve tempo, protoze opakovane stoupani dava bezci pokazde zabrat!! Ale vylet do Stramberka s detmi, kteri si taky zabehali, stal zato!
    Diky dobrovolnikum!

2. Alfonso napsal:

Chyba v článku:
    V článku píšete, že Adéla Esentierová zvítězila v čase 43:47, ve výsledcích ovšem má uveden čas 46:18.
    Jinak pěkný závod, kterému by ale slušela větší podpora obce a přinejmenším krátkodobé omezení dopravy.

• Jiří Harašta napsal:

Alfonnso, korekce času Adély provedena. Veškeré podněty a připomínky probereme na schůzce. Žorž

• Eva K. napsal:

Ráda se zúčastním Vašeho běhu i v příštím roce. Je to super, že se pouštíte do tak obtížné akce, kterou dokážete zvládat. Držím Vám palce a příští rok na shledanou! Eva K.