Štěpánský běh Porubou

Předevčerem bylo 13 stupňů další den již pod bodem mrazu a dnes již mínus sedm. Krajina je pocukrovaná sněhobílou přikrývkou. Když přibíhám k místu srazu u Komerční banky, cítím úlevu. Andrea je tu. Dnes má pro nás cenu zlata. Pokud doběhne závod splní náš tým podmínku soutěže družstev v MBP- účast na jedenácti závodech.

Vašek Bitala těsně před cílem

Před závodem většina zkřehlých běžců vypouští obvyklý rituál, rozklusávání a strečink. Rozmluvají ve skupinkách anebo se jdou zahřát do šatny. Po startu je všechno jiné. Každý se snaží rozpohybovat tělo do provozního rytmu. Ze začátku celému poli vévodí Roman Baláž. Po několika kilometrech je již vše v normálu. Podle očekávání vítězí Vašek Bitala z Lašského běžeckého klubu. Půl minuty za ním doběhl Radim Kastlík z X-IONTu Kravaře. Třetí byl Aleš Velička z X-Air Ostrava za 48:43 min. Úspěchem pro náš klub je 5.místo Miloše Macíčka. Saša Neuwirth jistil družstvo LBK, v případě odstoupení některého z běžců. Svou roli splnil a kondičně si odběhl závod.

Andrea Krstevová dobíhá v pohodě

V kategorii žen zvítězila výrazným náskokem Pavla Shorná s Maratonstavu Úpice v čase 50: 56 min. před druhou Adélou Esentierovou z Baláž Extréme Teamu v čase 55: 19 min. a třetí Petrou Pastorovou za 56:47 min. Andrea Krstevová doběhla čtvrtá za 58:43 min. za co jí patří velká gratulace!

Teď již budeme čekat na závěrečné resumé. Věříme, že Sandokan s pečlivostí jemu věrnou, vše perfektně zpracuje a budeme moci bilancovat.