Starší žákyně v prvním kole krajského přeboru čtvrté

Skvělé čtvrté místo vybojovaly starší žákyně v úvodním kole krajského přeboru staršího žactva, které hostila 7. května Ostrava-Vítkovice. Zvítězila Poruba před Vítkovicemi a Frýdkem-Místkem. Soutěže se v minimálním počtu účastní i starší žáci AKEZ Kopřivnice, ovšem bez ambicí na umístění (12. místo).

Děvčata dokázala vyšplhat mezi třinácti družstvy velmi vysoko i přesto, že zdaleka nenaplnila kvótu pro počet startujících v družstvu (20). Podle předpokladů nasbíraly pro tým nejvíce bodů Adéla Tkáčová (27 b.) a Ema Feilhauerová (22 b.), pěkné bodové zisky si ale připsala i další děvčata: Pavla Sopuchová 14 b., Sára Šebestíková 13 b., Hana Soukalová 9 b., Michaela Melčáková 9 b., Simona Šenkeříková 8 b., Michaela Štefková 7 b., Dorota Sochová 2 b., Klára Chechelská 1 b. a štafeta děvčat na 4 x 60 m ve složení Michaela Sochová, Michaela Melčáková, Dorota Sochová a Lucie Bačová 6 bodů. Na bodovém zisku se tak podílela téměř všechna děvčata z družstva.

Velmi pěkné výkony podala děvčata v dálce, kde Adéla Tkáčová vyhrála výkonem 521 cm a Ema Feilhauerová brala třetí příčku za 508 cm. Pěkný osobní rekord 32,62 cm a vítězství v oštěpu zaznamenala Sára Šebestíková. Druhé místo za hezký výkon v kouli 10,44 m brala Hana Soukalová, super výkon ve stýplu podala Simona Šenkeříková a dosaženými časy velmi potěšila i Míša Melčáková v bězích na 100 m překážek (16,51 s) a 200 m překážek (32,93 s). Výborně zabojovala Míša Štefková ve vrzích a také štafeta.

Družstvo AKEZ Kopřivnice: Bačová Lucie, Feilhauerová Ema, Chechelská Klára, Melčáková Michaela, Petričová Alexandra, Sasínová Barbora, Schwarzbachová Lucie, Sochová Dorota, Sochová Michaela, Sopuchová Pavla, Soukalová Hana, Šebestíková Sára, Šenkeříková Simona, Štefková Michaela, Tkáčová Adéla, Zahradníková Nela.

Nejhodnotnější výkon z našich starších žáků podal Adam Hrček, který doběhl osmý v závodě na 800 m v osobním rekordu 2:21,53 min. Bodovala také štafeta ve složení Adam Hrček, Tobiáš Bartoň, Jan Jašek a Vojtěch Petráš. Osobní rekord v běhu na 300 m si vytvořil Max Bartoň (44,73 s), na body to však nestačilo.

Gratulace všem k pěkným výkonům, umístěním a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu!!!

Výsledky 1. kola KP družstev staršího žactva 2019

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice