Starší přípravka zazářila v domácím druhém kole Beskydského poháru

Jak děvčata tak chlapci AKEZ Kopřivnice ovládli 2. kolo Beskydského poháru přípravek, tedy krajského přeboru deseti a jedenáctiletých atletických nadějí. Závodili na domácí půdě a měli tak náležitou podporu fanoušků. Celkem se závodu, který se konal v úterý 9. 6. 2020 na hřišti ZŠ Alšova Kopřivnice zúčastnilo na 240 dětí z Moravskoslezského kraje.

V opravdu veliké konkurenci malých atletů se z kopřivnických závodníků prosadilo na stupně vítězů hned několik závodníků. Zlato v individuálních disciplínách vybojovali Jan Chalupa (150 m), Michal Mazáč (600 m), Karolína Rozehnalová (hod medicinbalem) a Stanislav Jabůrek (hod medicinbalem). Stříbrnou medaili si odnesli Sofie Šnyrychová (150 m a hod medicinbalem) a Damián Lojek (hod medicinbalem). Bronz brali Barbora Máchová (600 m), Karin Fojtíková (dálka) a Barbora Závodná (hod medicinbalem). Ve štafetě na 4 x 200 m získaly áčkové štafety chlapců i dívek shodně stříbro, a to ve složení Jabůrek, Richter, Vřesňák, Chalupa, respektive Holubová, Nováková, Máchová, Šnyrychová. Béčková štafeta dívek pak vybojovala bronz ve složení Fojtíková, Richterová, Chovancová, Křížková.

Jen pro představu, nejnižší počet startujících v jedné disciplíně bylo 28 chlapců v běhu na 600 m, většinou ale byly počty mnohem vyšší. Vůbec nejvíce startovalo dívek v běhu na 60 m překážek, a to 55 :-). Všem našim závodníkům patří obrovská gratulace k výkonům i umístěním, která vybojovali, a také velký dík za skvělou reprezentaci klubu!!! Obrovský dík patří i všem organizátorům, kteří se podíleli na uskutečnění akce!!!