Skvělé vítězství mladších žákyň na Mistrovství Moravy a Slezska družstev

Po loňském osmém místě si mladší žákyně Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice na Mistrovství Moravy a Slezska družstev výrazně polepšily. Vybojovaly rovnou titul a radují se tak z největšího úspěchu v novodobé historii kopřivnické atletiky. V závodě, který hostil 7. 10. 2018 Šumperk, kopřivnický tým získal 110 b. a nechal za sebou na druhém místě JAC Brno (89,5 b.) a na třetím místě Ostravu-Porubu (82,5 b.). Závodu se zúčastnilo dvanáct nejlepších družstev z celé Moravy, které si vybojovaly postup z krajských přeborů.

Nejvíce se nám dařilo v dálce, kterou vyhrála Adéla Tkáčová výkonem 509 cm před Emou Feilhauerovou, která dolétla na rovných 500 cm. Pro obě to jsou vynikající osobní rekordy, které je řadí do první desítky v žebříčku ČR této kategorie. Výborný byl v kopřivnickém podání také hod kriketovým míčkem, v němž Sára Šebestíková vybojovala druhou příčku skvělým výkonem 50,56 cm a Patrice Pešlová třetí místo rovněž vynikajícím hodem 50,24 m. Také to jsou pro obě děvčata nejlepší osobní maxima. Pomyslnou bednu ještě dobyly Sára Šebestíková, třetí v oštěpu výkonem 31,18 m, Adéla Tkáčová, třetí ve skoku vysokém výkonem 150 cm a Ema Feilhauerová, třetí v běhu na 1500 m časem 5:27,07 min. Těsně pod stupni skončila Patricie Pešlová v běhu na 300 m výborným časem 45,34 s, Simona Šenkeříková v běhu na 1500 m (5:38,62 min.), Adéla Tkáčová v běhu na 60 m překážek (10,26 s) a také štafeta děvčat na 4 x 60 m ve složení Michaela Sochová, Michaela Melčáková, Michaela Bělunková a Natálie Kvapilová (33,03 s). Pátá byla Amálie Hanzelková v běhu na 1500 m (5:47,50 min.), sedmá Michaela Sochová v běhu na 60 m překážek (10,59 s) i Ema Feilhauerová ve výšce (141 cm), osmá Patricie Pešlová v běhu na 60 m (8,60 s) a devátá Adriana Holinková v hodu kriketovým míčkem (44,49 m).

Celému družstvu obrovská gratulace ke zlaté medaili i krásným výkonům. Všem patří dík za bojovnost a skvělou reprezentaci klubu nejen v tomto závodě, ale v celé sezoně!!!

Družstvo Kopřivnice a body: Bartoňová Tereza, Bělunková Michaela (4,75 b.), Feilhauerová Ema (20,5 b.), Hanzelková Amálie (6 b.), Holinková Adriana (2 b.), Kvapilová Natálie (1,75 b.), Maternová Natálie, Melčáková Michaela (1,75 b.), Novák Nicol, Pešlová Patricie (17,5 b.), Sasínová Barbora, Schwarzbachová Lucie, Sochová Michaela (5,75 b.), Šebestíková Sára (17 b.), Šenkeříková Simona (7 b.), Tkáčová Adéla (26 b.), Vlčková Veronika.

Výsledky Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva 2018

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
1 komentáře “Skvělé vítězství mladších žákyň na Mistrovství Moravy a Slezska družstev