Skromně na bedně

Současná doba je ve sportu a tím i běhání dost zvláštní. Omezily se závody, přesunuly se závody a celková atmosféra a nadšení poněkud opadla. V tom všem humbuku zapadlo jméno jednoho z členů našeho klubu. Jaroslav Mička, čerstvý šedesátník.

Měl začátkem roku velký plán, běžet a uspět na maratónu v Bratislavě. Podřídil tomu celou zimní přípravu kde v rámci toho absolvoval dva Ostravské půlmaratóny v Třebovicích. Oba zaběhl skvěle ale zde nejsou vypsány kategorie ale pouze celkové umístění. Pokud by kategorie byly, tak by oba závody vyhrál. 1.3. se pak postavil na start půlmaratonu ve Zlíně, kde s přehledem vyhrál s časem 1.31,41.

Poté nastala velká pauza a přišly i nějaké problémy se zdravím. V létě však již opět proháněl své věkové souputníky po celé republice. 12.7. vyhrál Vinařský půlmaratón v Pardubicích za 1.35,27, hned nato 27.7. vyhrál v rámci Zátopkova týdne v Praze půlmaratón v čase 1.39,33. Pak jej opět začaly brzdit zdravotní problémy a poměrně velká teplota vzduchu, přesto jel na půlmaratón Kolín – Velký Osek, 16.8. kde za čas 1:38,45 skončil bronzový a posledním závodem byl Festivalový půlmaratón ve Zlíně , kde 12.9. skončil druhý v čase 1:35,39.20.9. Pak vyhrál v kategorii ½ maraton v Ostravě za 1:33,48 a 4.10. byl druhý na ½ maratonu v Hradci Králové za 1:31,31 .

Jsem rád, že máme v klubu takové běžce, kteří nás skvěle reprezentují a přitom skromně mlčí. Jarek si zaslouží náš velký obdiv a jsem moc rád, že jej v klubu máme.