Sašův návrat

Moravskoslezský pohár po krátké odmlce jde od finále. V neděli 24.října se poběží Kobeřický půlmaraton, záhy na to 28.října Porubský čtvrtmaraton. Vyvrcholením celoroční běžecké soutěže bude 26. prosince Štěpánský běh Porubou.

Každý běžec by mohl odhalit řadu peripetií, která ho potkala v průběhu sezony.Třeba Vašek Bitala, od začátku letošního roku sklízel řadu úspěchů. Odnášel si šnůru vítězství z Kobeřické dvacíky, z Mořkovského zajíce. Zvítězil i na Běhu Hrádkem, Kateřinském běhu Hrabovou, Běhu osvobození Ostravy, Štramberské desítce, Běhu olympijského dne. V srpnu se začaly ozývat problémy s kolenem a Vašek si musel dát pauzu. Podobně dopadl i další náš běžec Radek Macíček…. Jirka Bednařík oddaloval operaci kýly, ale nešlo to a v září musel jít pod kudlu.

Tak došlo vlastně k rozpadu týmu. Zůstali pouze dva, ze sedmičlenné sestavy. Andrea Krstevová, Miloš Macíček a to je málo. Scházel nám třetí do sestavy, splňující podmínky bodování v soutěži. Koncem září mě oslovil Saša Neuwirth: ,, Máme šanci na úspěch. Nemůžeme soutěž jen tak zabalit. Začnu běhat i když jsem skončil před dva a půl rokem.“
Jo začít běhat! Kolikrát jsem laškoval s touto myšlenkou – říkal jsem si v podvědomí. Po několika metrech klusu jsem toho nechal. Píchání v kolenou, bolest v achilovce, mě nutily zastavit. Záhy jsem si uvědomil rozdíl mezi slůvkem chtít a moci.

Saša opravdu začal běhat koncem září.Ve svém synovi, který mu dělá sparingpartnera našel oporu. Běhají spolu a navzájem se hecují. Hned první závod je půlmaraton. Saša cedí mezi zuby: ,,Musím. Poběžím i s klukem a budeme se hecovat.“ Vstal jako bájný fénix z popela a všichni běžci z Lašského běžeckého klubu mu budou držet v nedělním závodě palce. Nebude běžet za sebe ale za celý tým.Kéž by mu to vyšlo!

Označeno v Nezařazené, Reportáže
1 komentáře “Sašův návrat
  1. Anonymous napsal:

    Sašo, fandím a oceňuji Tvé odhodlání zachránit náš klub. Na straně jedné obdivuji postavit se, po krátké přípravě, na start Kobeřického půl-maratonu a na straně druhé závidím, že mi zdraví neumožní startovat po tvém boku.
    Přeji jen příjemné běžecké zážitky.
    Radek M.

Facebook
AK EZ Kopřivnice