Sašovy postřehy :„Všichni účastníci zájezdu AKEZK dovezli medaile“

Jak jsme si jen tak odskočili od plotny, abychom si podmanili polský Myszków. Dát dohromady partu lidí na závod v partnerském městě Myszków není jednoduché. Polsko hold už tolik netáhne jako v době tržnicového šílenství. Přesto se parta zodpovědně smýšlejících členů klubu našla. Věkový průměr nad 55 let by spíše napovídal, že nás jela reprezentovat parta důchodců omlazená o Kubu Ambrose, který tento průměr ještě výrazně kazil, Dalibor Krejčí byl některými členy klubu pasován na autsajdra, tedy člena týmu do počtu,ale nás tyto úvahy spíše vyhecovaly, a tak jsme v horkém sobotním odpolední vyrazili v ústrety ještě víc horkému nedělnímu dopoledni, abychom předvedli výkon hoden názvu našeho klubu. Přijetí u polských partnerů nám dalo znát, že jsme váženými hosty a rovněž tak před samotným závodem naše jména i klubová příslušnost zněla z mikrofonu zdejšího spíkra, neboť jsme tomuto závodu dali punc mezinárodní.

Samotný závod nás nováčky, ale i ty, co už zdejší trať okusili v minulosti překvapil svou náročností, když 2/3 trasy probíhalo na lesní písčité stezce, takže si člověk připadal spíše jako na pláži. Nicméně i s tímto jsme se my moravští tvrďáci vypořádali, což dokazuje fakt , že všech 5 se nás umístilo na bedně v poli asi 280 běžců. V kategorii nad 30 let skončil Kuba Ambros třetí a potvrdil roli jednoho z favoritů závodu. Překvapením bylo druhé místo Dalibora Krejčího v kategorii nad 40 let. Mě ( Saša Neuwirth) jak s oblibou říkám opět nechali soupeři vyhrát v kategorii nad 60 let, kde nadvládu našich barev stvrdil druhým místem Pepík Kvita a náš zkušený senior Petr Navara jistil naši úspěšnou výpravu na třetím místě. Nejhezčím zážitkem však bylo, když jsme neplánovaně vyklusávali po trase a při návratu do cíle jsme doprovodili jako čestná stráž Petra Navaru, za což jsme sklidili obrovské ovace všech přítomných běžců i diváků. Odměnou nám pak byl blažený pocit, když jsme jeden po druhém navštěvovali stupně vítězů. Teď jsme už opět doma u plotny, ale určitě každý z nás má v sobě stejný pocit jako já, že jsme byli opravdu super parta, se kterou rád vyrazím na závody kdykoliv a kamkoliv.